zvláštní setkání


Tento týden ještě jeden duchařský příběh, nebo spíše nedávnou zkušenost, jak jsou duchové vynalézaví.

Je zvláštní, jak se někdy věci seběhnou a dostávají úplně jiný ráz, Události nevymyslíte tak, jako sám život. A samozřejmě naši ducháčkové.

Vše začalo setkáním s duchem. V noci jsem se vzbudila a viděla, jak se někdo u postele ohývá, jako by něco hledal. Byla jsem rozespalá, tak jsem periferně nezaměřila tuto osobu. Měla jsem za to, že manžel něco hledá v koši na prádlo, aby se oblékl do práce. Mluvila jsem, a nic. Tak jsem usoudila, že to jen nějaký ducháček zabloudil, a protože nepromluvil ani slovo, otočila jsem se, a spala dál. Zdálo by se to jako konec příběhu, ale tento příběh má ještě dvě pokračování.

Vše pokračovalo snem, vhledem. Zdálo se mi o pohřbu. Pohřeb ve snu znamená svatbu nebo dlouhý život, ale takový pocit jsem neměla. Měla jsem pocit, že někdo odešel, někdo z rodiny, ale nedokázala jsem určit, kdo to je. Jako by to byl někdo blízký, a přesto tak moc vzdálený. Jako by byl z rodiny, a přesto nebyl. Jako bych ho neznala. A nebyla jsem daleko od pravdy. Byl to bratr mé tchýně. Nikdy jsme se neviděli, ale to proto, že k tomu nebyl důvod. S jeho dcerou jsme v kontaktu, ale ani nevím, proč jsme se nikdy nesetkali. Nicméně příběh pokračuje. Volala jsem manželovi, že mám nepříjemný pocit, že někdo z rodiny zemřel. Za hodinu mi volá manžel z práce se slovy: měla jsi pravdu, ty moje věštkyně. A povídal mi, jak mu mamča volala, že strejda umřel. Byl by to možná dobrý konec příběhu, ale ještě konec nebyl.

Pár dní na to mi 2x volala tchyně, což mi přišlo divné, protože většinou volá manželovi, protože ví, že mám hodně práce. A v této době obzvláště. Neměla jsem pocit, že by se něco v ten den stalo, ale zavolala jsem pro jistotu zpět. Povídala mi, že prý jsem jí volala, a také si myslela, že se stalo něco nepříjemného. Já ale nebyla celý den u telefonu. Dohodli jsme se na tom, že to byl její bratr, kdo jí volal, i když z mého telefonu nebyl žádný odchozí hovor.

Náš příběh pokračuje hned v noci. Navštívil mě tento ducháček, a předal mi vzkaz pro svou sestru. A tím náš příběh končí.