volba


Každý z nás máme svou cestu a svou vlastní volbu. Jdeme po své cestě a věříme, že je to přesně to, co dělat máme. Jak se rozhodneme, záleží jen na nás. Je třeba si ujasnit, co vlastně od života chceme, co od něj žádáme, a co jsme naopak schopni nabídnout. Mnoho lidí závidí druhým dlouhodobý vztah bez hádek, někteří závidí úspěch a peníze. Jak se říká: Úspěch ti nikdo neodpustí. A vlastně i láskyplný vztah je určitým úspěchem. Neboť pokud má člověk lásku, má všechno. Aby byly misky vah vyrovnané, musí se zákonitě v našem životě něco pokazit. A tím je právě závist ostatních.

Každý z vás se se závistí alespoň jednou v životě setkal. Co vlastně závist je? Proč lidé druhým závidí?

Závist vzniká ve chvíli, kdy nám se nedaří a jiným ano. Ale je to skutečně tak? Proč se tedy nedaří, a jiným ano? Co jsme udělali v minulých životech tak zlého, za co nás osud trestá? Většina lidí neudělala vůbec nic, a přesto se jim nedaří. Ale není to jen v myslích nás všech? Přejeme si úspěch, ale co jsme pro to schopni udělat a obětovat? Dokážeme věnovat podnikání nebo své práci více než jen 8 hodin denně? Dokážeme se na partnera po ránu usmát, udělat mu kávu, pohladit ho, políbit? Není vše v nás? Proč máme závidět to, co ve skutečnosti leží u našich nohou a stačí to jen zvednout, stačí se jen správně nastavit? Pokud si nevěříme, nevěří nám ani ostatní. A pokud si věříme a snažíme se jednat slušně, najde se spousta lidí, kteří nám budou závidět.

Ano, máme andílky ku pomoci, ale musíme i my sami udělat velký kus práce, nikdo to za nás neudělá. Mohou nám pomáhat ze všech sil, ale pokud budeme mít pochybnosti sami o sobě, pak přes naši svobodnou vůli jít nemohou. Proto apeluji na vás všechny, kdož se snaží a nedaří se jim - milujte se takoví, jací skutečně jste. Věřte si a jděte si za svými cíli. Je to jen naše volba, zda chceme jen naříkat nebo zda chceme být šťastni. Já si zvolila volbu štěstí, a jak jste na tom vy? Pokud volíte volbu štěstí, pak pusťte toto štěstí do svých dveří. Nikdy o sobě nepochybujte, věřte si a budete šťastni. Nic vás nesrazí na kolena, pokud se nepoddáte smutku. Rozdávejte kolem sebe radost a štěstí si vás samo najde.