tisíce cest


Kdo jsme? Kam směřujeme? Kam dojdeme? Jaký život prožijeme? Tyto a další otázky otevírají se s prvním naším nadechnutím, kdy rodíme se zcela čistí a těšíme se na věci budoucí, i když nevíme, co nám život přinese. Andělé putují s námi a pomáhají nám, však výběr cesty vždy nechávají na nás.

Co vlastně andělé jsou schopni vidět? Jakou budoucnost naší vidí?

My si vybíráme jednu z tisíce cest každým okamžikem našeho života. Vydáme se po cestě, kterou vidí i andělé. My nemusíme zvolit vždy cestu správnou, ale co je správné a co špatné? Každá tato cesta nám něco přinese, v každé této cestě nalézáme poučení. Náš život neřídí Bůh ani andělé, řídíme si ho sami. Ano, narodili jsme se s posláním, ke kterému bychom měli dojít. Ano, narodili jsme se do páru a hledáme svou druhou polovinu, kterou v tomto životě, a někdy i několikrát, potkáme. Jakou cestu si však vybereme? Jakou cestu vybere si náš partner? To nevíme, a nevědí to ani andělé. Je to naše svobodná vůle rozhodnout se na každém rozcestí, kudy tudy ke štěstí. Proto také může se občas míjet skutečnost od slov andělů, a přesto mají pravdu obě dvě strany - my, pokud jde život jinak, ale i andělé, kteří viděli náš život právě na cestě, na které jsme se nacházeli ve chvíli, kdy požádali jsme je o pomoc. Je to složité? Ve své podstatě je to velice prosté a jednoduché. Představte si sebe na rozcestí, andělé vás doprovází, ale cestu si musíte zvolit sami. Objeví se člověk a radí vám, abyste šli doprava, po jednodušší cestě, ale vy si zvolíte cestu vlevo. Sice také dojdete do svého vytouženého cíle, ale na této cestě potkáte jiné lidi, zažijete jiné zkušenosti a události, než na cestě druhé. A teď si představte, že to vaše rozcestí má tisíce cest, nejsou jen dvě možnosti, ale je jich mnohonásobně více. Každý náš skutek, každé slovo, každé gesto vytváří nové možnosti, vytváří nová a nová rozcestí, kdy my sami volíme si svou cestu životem.

Přeji vám, abyste došli do svého cíle co nejkratší cestou a nevytvářeli mnoho dalších rozcestí, na kterých můžete tápat, kterou cestou vydat se máte.