teď a tady


Člověk žije ve svém těle jen jednou a měl by si život užít se vším všudy, co život nabízí. Pomineme-li reinkarnace, pak je třeba prožít život tak, abychom byli spokojeni. Tam nahoru si neneseme nic z pozemského světa, neseme si tam své zážitky a vzpomínky.

Člověk může žít 10, 40 nebo i 100 let, každý máme tu svou svíčku jinak dlouhou. Nezáleží tedy na tom, jak dlouho zde na světě jsme, záleží však na tom, jaký život žijeme, zda něco dokážeme, zda si užíváme každé minuty svého pozemského času.

Mnoho lidí se bojí autonehod, napadení zvířetem, nemocí... Strachy lidí jsou různorodé, jako i lidé jsou různorodí. I život takový je. Nemá cenu se ničeho z toho bát, protože kdo se má oběsit, ten se neutopí. Každý máme ten svůj konec napsaný v knize života. Můžeme sice posunout čas, dostat určitý čas navíc, ale styl naší smrti zůstává stejný.

Čas navíc, to je také krásné téma. Stává se to v případě, kdy přežijeme svou vlastní smrt, dostaneme druhou šanci, abychom ten náš život trošku vylepšili, udělali něco jiného, nebo prostě byli jen s těmi, které milujeme. Stává se to lidem, kteří nežijí dobré životy, nebo lidem, kteří se zasekli někde na své cestě, a přesto je jejich srdce čisté. Také se to stává lidem, kteří mají určité poslání. V době klinické smrti jim je toto poslání odhaleno, a jsou navráceny zpět mezi živé, aby ho mohli naplnit.

Je třeba zamyslet se nad svým životem, pokud se nám nedaří, jsme frustrovaní, a zastavit se přesně na místě, kde se nám poprvé přestalo dařit. To je bod zrodu, bod, který je třeba napravit. Vše se dá napravit, pokud člověk opravdu chce. Chybovat je lidské, a tak se jako lidé dopouštíme spousty chyb. Ale je třeba si chyby uvědomit a pracovat na nich, aby se stejné chyby neobjevily v našem životě. Jen s pochopením každé chyby můžeme ji napravit.

Tedy zde se objevuje právě to teď a tady. Chceme něco změnit, udělejme to teď. Máme něco napravit, udělejme to teď. Chceme se vydat jinou cestou, poslechnout své srdce, svou intuici, udělejme to teď a tady. Nevíte, zda nějaké zítra pro vás bude, nevíte, zda zítra budete mít k tomu příležitost. Tik tak, tik tak, vaše hodiny odbíjejí, a kdykoliv se mohou zastavit. Tak vykročte za svými sny a neohlížejte se zpět. Dbejte, abyste svými sny nikomu neublížili, aby přinesli užitek nejen vám.