straka


Straka objevuje se v místech u hřbitovů nebo tam, kde zemřelo více lidí. Většina lidí spojí si jí se zloději, však se také říká "straka zlodějka", ale tak tomu není. Nepoukazuje na zloděje, je poslem zemřelých duší, je spojkou mezi světem živých a světem mrtvých.

Pokud usadí se ve vaší blízkosti, pak jste se ocitli mezi tenkou hranicí živých a mrtvých, kdy je také můžete vidět nebo slyšet. Tato hranice pro všechny lidi otevírá se pouze jeden den v roce, a to je svátek Samhain, tedy koncem října. Straka však tuto hranici může poodkrýt kdykoliv v roce.

Mrtví objevují se ve chvílích, kdy nám chtějí něco sdělit, před něčím varovat, nebo chtějí být jen v naší blízkosti. Mrtvých netřeba se bát, pokud jim neublížíte nebo je nevyrušíte, nic vám neudělají. Je dobré jim naslouchat, protože jen tak mohou odejít z vašeho prostoru i života.

Straka je také poslem, který se zjevuje, když je třeba přehodnotit svůj vlastní život. Nespokojenost patří k našim životům, ukazuje nám jiné možnosti. Kdyby lidé byli spokojeni ve všech oblastech života, nesnažili by se dále a jejich život začal by být nudný. Ale velká nespokojenost radí nám, bychom se zastavili a přemýšleli, co je v našem životě špatně, co můžeme udělat lépe, co máme zapomenout a nechat odejít. A proto nám andělé posílají straku, abychom více naslouchali svým přáním.