špaček


Ptáci odjakživa byli poslové andělů, a špaček není výjimkou. Každý ptačí druh s sebou nese určité poselství od andělů, probereme si tedy nyní špačka, který může se nám usadit na zahradě nebo u našich domovů.

Špačkové jsou velice užiteční ptáčkové, z pohledu výskytu na zahradě, v blízkosti vašeho obydlí, spíše byste z něj měli mít radost. Jistě ne tak velkou, pokud vám zobou třešně nebo jahody, ale vybírají si vždy ty zralé, takže pokud je seberete dříve než on, nehrozí žádné velké škody. Navíc jim velice chutnají plži, tedy čistí vaší zahrádku od těchto nepříjemných stvořeních, a také jim chutnají různí broučci, zvláště škůdci.

Z duchovního hlediska přináší špaček do domu komunikaci a porozumění. Určitě není příjemné, když vás ráno vzbudí svým křikem, ale na to se dá rychle zvyknout. Obavy, že by vám přinesl hádky, jsou tedy zcela zbytečné, spíše je odnáší, pokud již hádky v domě jsou. Ano, i tento ptáček je poslem andělů, kteří vám chtějí říci, že byste se neměli bát komunikovat a říci si vše, co máte na srdci.

Může se objevit také ve chvíli, kdy polemizujete nad svým životem, stojíte na rozcestí života a nevíte, kudy se vydat dál. Možná již máte v hlavě novou cestu, ale stále váháte vykročit a to staré nechat za sebou, ze strachu, co bude dál, nebo jak vše zvládnete. Špaček vás má nasměrovat správným směrem, stačí mu jen naslouchat.

Pokud u vás také zahnízdí, je třeba začít se starat o svou rodinu, více se jí věnovat. Pokud podnikáte, pak máte zvolit nové cesty, usadit se a více si věřit.