snubní prsteny - spojení i rozdělení


Někdy jsou takové okolostoličnosti, kdy manželé rozejdou se, neboť nemohou spolu již déle žít. Oba chybovali, ale svou vlastní chybu neviděli. Pak nastává okamžik, kdy ocitnou se sami, buď jeden z nich, nebo oba dva, a teprve samota jim ukáže jejich vlastní chyby, kterých se ve vztahu dopouštěli. Řeším tyto případy téměř denně, proto jsem se rozhodla napsat o tomto něco více, z duchovního i lidského hlediska.

Samota tedy přináší pochopení, i když nejdříve je to o smutku, o beznaději. Pokud oba dva zůstanou i nadále bez partnera, cesta je mnohem kratší. Pokud však jeden z nich najde si jiného partnera, vzniká téměř nepředstavitelný problém. Oba musí však v samotě dojít k poznání svých vlastních chyb, neboť jinak budou se jich dopouštět stále znova, dokud toto nepřijmou a nepochopí.

Z lidského hlediska dochází k rozchodům, kdy jeden nebo oba dva nemají si již co říci. Kdy vadí jim společnost toho druhého, kdy touží po klidu. Až po čase zjistí, že ani v jiných vztazích není to lepší, neboť utekli a nedokončili to, co dokončeno být mělo.

Pak pokouší se k sobě vrátit, ale tato cesta je obtížná a trnitá. Musí hledat znovu cestu k sobě, ale nemohou vstoupit do vztahu tam, kde ho ukončili. Jednalo by se o slepovaný vztah, a ten nikdy moc dlouho nevydrží. Pokud pokusí se o to, dají si opět šanci, opět se rozcházejí. Ocitnou se v začarovaném kruhu. Ani slepovaný hrníček nevydrží navěky, jednoho dne se rozpadne. A tak je to i se vztahem. I když dojde k odpuštění, ti dva uvědomili si, co měli, stejně se rozcházejí. Je tedy třeba začít úplně od začátku. Stát se přáteli, kteří si pomáhají, trávit čas společně jako přátelé, smát se, dělat věci společně, získávat opět důvěru jeden v druhého. Pak nastává ten okamžik, kdy z přátelství stává se láska, čistá, bez zátěže minulosti.

Pomoci se pochopitelně dá, i když mnoho lidí nevidí, že právě snubní prstýnky mají velkou moc. Ukrývají v sobě počáteční lásku, takovou, jaká byla na začátku jejich vztahu, když vše fungovalo. Lidé berou se z lásky a tento slib lásky je právě v těchto prstýncích ukryt. Pokud tedy chtějí opět nastolit lásku, stačí, pokud dají prstýnky co nejblíže k sobě, nechají je u své svatební fotografie a nechají, ať se láska opět rozprostře mezi nimi. Nestane se tak za den, energie lásky z prstýnků musí nejprve do těch dvou opět vstoupit. A k tomu slouží právě svatební fotografie nabitá štěstím.

Jiný případ je, pokud nechtějí být spolu, pak je dobré postarat se o to, aby se prstýnky nikdy nesešly, aby byly co nejdál od sebe, aby se energie postupem času začala ztrácet. Aby prostě láska v nich ukrytá zemřela.