síla přání


Přát si je snadné i těžké zároveň. Říká se: dej pozor na to, co si přeješ, mohlo by se ti to vyplnit. Ač se to mnohým může zdát nemožné, je v tom skrytá velká pravda.

Co je to vlastně přání? Je to myšlenka se spoustou emocí. A každá myšlenka letí nahoru, kde je zpracována. Někdy rychleji, někdy pomaleji. Není zvláštní, že negativní myšlenky se plní téměř okamžitě. Je v nich spousta emocí, a ty přání posilují. Někdy se může zdát, že žádné emoce nepočítáme, třeba když si říkáme: snad nezakopnu, snad to neupustím... A co se stane? Přesně to, co nechceme. Může to mít dvojí vysvětlení. Andílci žádný zápor nepřijímají, prostě ho vypustí z naší myšlenky. Pak přijmou naší myšlenku stylem: snad zákonů, snad to upustím. Nebo to má i jiné vysvětlení. Je v tom velká emoce, nazvaná strach. I když si strach nepřipouštíme, je v nás. Také se tomuto říká pošeptání. Pošeptání patří mezi neúmyslné kletby. Jděte kolem člověka, a řekněte si v duchu: zakopni. A ejhle, je to tu. Je to negativní emoce, zvaná nepřejícnost. Pokud takový člověk nemá dostatečnou ochranu, zakopne. Záleží na tom, co je silnější, zda naše emoce, nebo jeho ochrana.

A tak je to se vším. Negativní emoce jsou prostě silnější, netlačíme příliš na pilu, prostě z nás vyletí. A dopad je až neuvěřitelné rychlý. Na druhou stranu láska, kterou řeší mnoho lidí, je pomalá, někdy až moc. Těšíme se na ni, a tak si ji brzdíme. Navíc láska je pozitivní emoce, čistá, je zakotvena v našem srdci, a tak k nám přichází velice pomalu.

Přeji vám, aby se vám přáníčka plnila tak, jak si skutečně přejete, neboť někdy se nám přáníčko splní, avšak zcela jinak, než jsme zamýšleli. Proto dejte pozor na to, co si přejete, a jak své přáníčko formulujete.