reinkarnace


Toto téma zajímá hodně lidí, proto nastal čas také něco napsat.

Mnoho lidí věří na minulé životy, ale jak by mohl být minulý život, když je na světě tolik duchů? Proč ti se nereinkarnují? A může se zvířecí duše inkarnovat do člověka a naopak? O tom všem je toto povídání.

Začneme tedy s duchy, protože ti vás zajímá asi nejvíce. Je to velice tajemný svět, kdy není nikdy nic po našem, ale po jejich. Když duch dlí na tomto světě, má mnoho úkolů. Většinou si je volám k sobě, a když nepřijdou, neznamená to hned, že se již inkarnovali do jiného těla. Většinou mají něco na práci, plní úkol, který splnit jako duše musí. Násilné vyvolávání duchů moc neuznávám, tabulka quija má velice rozsáhlý kanál, a můžeme si přivolat i to, co bychom nechtěli. To je jeden ze způsobů násilného volání ducha. Nejlépe se hovoří s duchem, pokud se setkáme osobně, neboť si ho většinou přivedete s sebou. Pak se nemusí žádným způsobem vyvolávat, stačí si s ním promluvit.

Není duch jako duch, to už jsme si povídali, a také není pravda, že se každý duch musí reinkarnovat, tedy vstoupit do nového těla. Duše sebevrahů tuto možnost dostávají jen málokdy. Pokud však člověk zemře přirozenou nebo násilnou smrtí, pak se po čase inkarnuje.

Lidé, kteří zemřou násilnou smrtí, byli zabiti, většinou hledají někoho, kdo by sjednal spravedlnost. Ozývají se nám, dávají o sobě vědět. Není to proto, že by nás chtěli strašit, ale protože jejich duše i po smrti trpí, a dokud se nedočkají spravedlnosti nebo nalezení svého těla a řádného pohřbení, zůstávají na Zemi.

Duše, které zemřeli přirozenou cestou - stářím, při autonehodě, po nemoci, nebo nějakým obdobným způsobem, většinou na svou reinkarnaci čekají.

V Grimmoliu si duše vybírá rodiče, ale je pravda, že se většinou chce narodit opět do rodiny, kterou opustila, pokud její život byl šťastný. Pokud však takováto duše v rodině trpěla a byla ráda za svou smrt, vybírá si rodinu zcela jinou, někdy i na jiném místě, na jiném světadílu nebo v jiné části Země.

Některé duše mají reinkarnaci za trest, nebo spíš tělíčko člověka. To v tom případě, že takové duše byli zlé, pak je jim souzeno prožívat to, co dělali ostatním. Vlastně vždy při reinkarnaci toto probíhá - máme takový život, jaký si zasloužíme. Někdo se narodí do bohaté rodiny, protože v minulém životě byl velice chudý, smířil se s touto chudobou, nezáviděl ostatním a nesl hrdě svůj osud. Někdo se narodí do láskyplné rodiny, protože v minulém životě mu tato láska byla upírána. Takto by se dalo pokračovat. Ale pozor, také pokud v minulém životě něco nebo někoho odsuzujeme, takový život nyní můžeme prožívat. Karmické záležitosti ale probereme jindy, to vydá na mnoho článků, protože je o čem povídat.

Vraťme se tedy k ducháčkům a duchyňkám, tedy k duším jako takovým.

Hodně se mě ptáte, zda se může duše člověka převtělit do zvířete a naopak. Není to možné, zvířátka mají zcela jinou duši, než lidé. Pokud se vám zdá, že ve zvířátku poznáváte některého ze svých příbuzných, a kladete si otázku, zda se nemohl vrátit třeba jako váš pejsek nebo kočička, pak vás musím zklamat. Ale může dovést takové zvířátko k vám, může ho učit to, co sám uměl jako člověk, takže se vám zdá, že je to vlastně ten, který opustil tento svět. Tedy nikdy se nemůže duše lidí převtělit do zvířátka a naopak. Duše lidí jsou bílé, někdy šedivé, ale vždy postupem času šednou a ztrácejí svou podobu. Ve chvíli, kdy duše splní svůj úkol, už není potřeba, aby nesla podobu člověka, který žil a kterého jste znali. Taková duše je plně připravená na vstup do Grimmolia a na přípravu na další reinkarnaci. Naopak zvířecí duše nešedne, je stále čistá, protože zvířátka neumí závidět, nenávidět, nemají lidské negativní vlastnosti. Pokud je zvířátko zlé, pak je to obrana proti zlým lidem. Jejich duše má úplně jiné složení, než duše lidská. Okolo duší zvířátek můžete vidět velkou auru, která se skládá ze 7 částí, u duše lidí tuto auru nevidíte, tam prostě není. Proto také nelze vstoupit do těla zvířátka po smrti, pokud jste bývali lidé.

Je to i tím, jak se duše rodí. Lidské duše mají zcela odlišný způsob svého zrodu. Co si budeme povídat, někde se každá duše může nejprve zrodit, aby mohla přejít ke své první inkarnaci, a následným reinkarnacím. A zrod každé z těchto duší je jiná.

Koneckonců, nenajdete duše jen u lidí a zvířátek, ale také u rostlin a kamenů. Ale o tom někdy příště.