prstová abeceda


Nedávno jsem narazila na pěkný zdroj informací o prstové abecedě. Používala jsem jí od malička a učila jí i ostatní děti vždy v ozdravovnách a lázních, už jako malá holka. Bylo to pro mě naprosto přirozené a také tiché. Přeci jen, když sestry a vychovatelky vyžadovaly u jídla klid, takto jsme si mohli nerušeně povídat.

Ze zdrojů jsem zjistila, že vznikla kolem roku 1535 ve Španělsku. To bylo něco pro mě, začala jsem tedy více pátrat ve svých minulých životech. Některé minulé životy pro mě byli důležité, vraceli se do mého (i tohoto) života. Tím jsem si ale ověřila, že vše se děje za nějakým účelem a duše je schopná si pamatovat minulé životy, i když se nám třeba vracejí ve střípkách, které si žádají rozluštění.

Vím o svých minulých životech mnohé, miluji 17. století, a to i přesto, že můj manžel byl mým katem, a jeho rukou jsem byla upálena jako čarodějnice, proto také musela jsem ho v tomto životě uchránit před plameny, které mě vůbec nepálily. Vím, že jsem byla otrávena v jednom z minulých životů jedovatými houbami, i když v jiném životě jsem je sbírala a vařila z nich elixíry. Proto také ráda sbírám houby, ale nejím je. Vím, že jsem byla v jednom z minulých životů utopena, a i když nemám strach z vody, mám před ní velký respekt. A takto bych asi mohla pokračovat dále. Co jsem ale nevěděla, byla znalost této prstové abecedy. Brala jsem ji vždy jako samozřejmost a jako dítě jsem nechápala, proč ji ostatní neznají. Nikdo mě jí neučil, prý jsem jí používala už jako batole. To byl pro mě impulz zaobírat se tímto více a najít dobu a místo, kde jsem mohla být v minulosti. Dovedlo mě to k dalšímu životu, tentokrát skutečně ve Španělsku, a to do roku 1548. Tedy poprvé, kdy jsem se s ní musela setkat, bylo v době mých třináctých narozenin. Bylo to v době Karla V., a vše zdálo se zalito sluncem. Život na venkově byl naprosto úchvatný, i když nějaké ty mráčky se vždy objevily. Život v té době byl jiný, než jak ho známe dnes. Měla jsem možnost prožít smysluplný život, setkat se s mnoha lidmi, kteří mi předali mnohé moudrosti. Cesta do tohoto mého života tedy byla korunována úspěchem, a já ukojila svou zvědavost, jak jsem vlastně přišla k této krásné, němé, prstové abecedě.