přidělení anděla


Vybíráme si ho, vybírá si on nás, nebo nám ho přiděluje Bůh? To jsou otázky, které Vás zajímají velice často.

Začneme tedy popořádku. Každý člověk má u sebe hned několik andělů, kteří ho doprovázejí životem. Když se duše narodí, získává anděla duše. K prvotnímu zrození předchází vývin, stejně jako u lidského miminka. Jen duše není v ničím bříšku. Aby si člověk dokázal představit zárodek duše, je jako neforemná kulička, velice průsvitná, s mnoha žilkami, něco jako deformovaný průhledný míček, velice malý, ne větší než špendlíková hlavička. Lůnem je něco jako lastura, hodně podobná. Můžeme si tedy představit duši jako takovou perlu v lastuře. Tato lastura je stvořena anděly, tedy anděl duše vlastně může za to, že se Vaše duše zrodila. Některé duše proplouvají mnoha životy, některé duše však prožívají svůj úplně první život. Ty duše, které proplouvají životy, anděla duše nemění. Tento anděl je s námi až do okamžiku, kdy prožijeme svůj poslední život a odebereme se do univerza duší, nebo, má-li některá duše velké štěstí, může se stát andělem. Anděl duše tedy proplouvá s námi všemi životy. Na otázku, kdo nám ho přiděluje, odpověď je jednoduchá - nikdo, anděl duše sám se postarat o početí naší duše i o její existenci.

Dalším andělem, kterého máme u sebe, je anděl životního poslání. Nutno podotknout, že každý člověk na Zemi má své poslání určeno, stejně jako radosti a bolesti. Jak velké radosti nebo bolesti budeme prožívat, za to si můžeme sami svým nastavením, svými činy. Ale některé jsou nám prostě určené. Tento anděl snaží se vést nás po správných cestách, dává nám do života různé příležitosti, ale i překážky, pokud se vydáme jinou cestou. Tohoto anděla určuje anděl naší duše. Ten nás zná ze všech andělů nejvíce, zná naše nastavení i náš osud. Může nahlížet libovolně do knihy osudu a vést nás tak po cestě životem.

Posledním andělem, kterého máme u sebe, je náš strážný anděl. Tento anděl dohlíží na naše bezpečí, varuje nás před nebezpečím, občas nám klade klacky pod nohy, když je to nutné, ale i tím nás chrání před mnohem větší katastrofou. Dohlíží na naši svíčku nahoře v mezinebí, aby dobře hořela a předčasně nezhasla. Jakmile nám plamínek zlobí, plápolá, jde z něj kouř, v tu chvíli blíží se k nám nějaká závažná nemoc nebo nehoda. Když hoří klidně, nic zlého se nám nestane. To vše má na starosti náš anděl strážný. Ten je volen většinou podle dne našeho narození, někdy však také z ostatních strážných andělů, kteří zastupují právě anděla narození. Tohoto anděla volí vždy Bůh, podle struktury a životního poslání naší duše. Pokud nemáme zvláštní poslání na Zemi, je nám přiřazen jeden ze 72 andělů podle našeho narození, pokud však máme určité poslání, získáváme archanděla nebo ještě vyššího anděla, jako našeho strážného anděla.

To jsou 3 základní andělé, kteří nás provázejí naším životem. V průběhu naší pozemské cesty si ale můžeme přivolat jakéhokoliv andílka, nebo je nám přidělen. Přidělení andělé jsou většinou jen na chvíli, podle toho, co právě řešíme. Pokud tedy třeba bojujeme s láskou, hledáme, trpíme, pak nás obklopí andělé lásky, kteří nám pomáhají najít tu pravou lásku. Tyto anděly, pokud je člověk vnímavější, může spatřit, někdy se zjeví ve své skutečné podobě, někdy v takové, která je nám příjemná, nebo kterou jsme si jako děti vysnily. Jejich těla nejsou z masa a kostí, tedy mohou se transformovat do jakékoliv, nám příjemné, podoby.