poltergeist


Poltergeist je jednoduše naštvaný duch. Setkala jsem se s několika takovými duchy, kteří projevovali se hlučně i fyzicky. Asi nejhorší případ byl poltergeistovo chování vůči malé tříleté holčičce, kdy fyzicky sice neubližoval (neškrábal, nekousal), ale uvolňoval dveře v nábytku zrovna ve chvíli, kdy si poblíž hrála. Bylo to velice nevyzpytatelné a nebezpečné. Tak, jako u ostatních duchů, i zde se vždy snažím zjistit, co je to za ducha a co vlastně chce. Tento duch byla malá holčička, která vyžadovala pozornost a byla hodně naštvaná, protože si s ní tato tříletá živá holčička nechtěla hrát. Bylo zapotřebí tohoto malého poltergeista odvést pryč, protože trpěla psychika právě této malé holčičky.

To je jen jeden z případů poltergeistů. Dalším případem je poltergeist ničící, se kterým jsem se setkala u manželů středního věku. Tento duch byl v domě dříve než současní majitelé, a chtěl je vyhnat ze svého domova. Ničil vše, co bylo jejich - nádobí shazoval z kredence i ze stolu, obrazy ze zdí, pouštěl vodu, když spali nebo nebyli v tu chvíli doma a tím ničil i koberce na zemi. Prostě je chtěl vyhnat za každou cenu. Docházelo to tak daleko, že se objevovaly škrábance na zádech paní, a ve chvíli, kdy se pokoušel shodit ji ze schodů z prvního patra, bylo jasné, že toto soužití nedělá vůbec dobrotu. Byl to velice zapšklý duch, se kterým nebyla vůbec kloudná řeč. Nebylo možné ho poslat pryč jen tak, protože měl velkou návaznost na dům, byl tam velice zakořeněn, a prožil zde celý život. Naštěstí se povedlo kontaktovat jeho životní lásku, která již také odešla na onen svět, a připravovala se už na cestu do Grimmolia, na přípravu na další cestu do tělíčka nového miminka. Odvedla si ho s sebou, a tito manželé konečně mohli žít v klidu.

Posledním druhem poltergeista, se kterým jsem se setkala, byl poltergeist hlučný. Bouchání, vrzání, tepání, to vše se opakovalo noc co noc, a také někdy ve dne. Bylo to pro mladou slečnu velice nepříjemné, psychicky náročné, protože si nemohla nikdy odpočinout. Domeček si vybrala sama, měla velkou radost, když se jí podařilo si ho koupit na hypotéku, ale s tímto nepočítala. Vše začalo týden po jejím nastěhování. Po měsíci se mě rozhodla kontaktovat, protože ani návštěva kněze nepomohla, a spíš se vše začalo ještě stupňovat. Opět jsem zjistila účel tohoto ducha v tomto domě a poslala ho domů.