není duše jako duše


Nedávno jsem měla krásné dotazy od pár lidiček, týkající se nadání člověka v souvislosti s anděly nebo duší. Tedy možná nadešel čas o tomto také více pohovořit.

Koloběh života - člověk (tedy lépe řečeno tělo) se rodí, prožívá svůj život, někdo kratší, jiný delší, a když přijde jeho čas, umírá. Tedy duše neumírá, jen tělo. Duše se rodí až 600x, aby se pak mohla spojit v univerzu s ostatními velice starými dušemi. Tedy pouze v případě, že v průběhu svých životů nezaslouží si být andělem - takováto duše nemusí prožít tolik životů a může vstoupit mezi 72 andělů, kteří se čas od času mění, když si některá duše zaslouží stát se jedním z nich. Pak jeden z těchto andělů musí vystoupit, a stát se skutečným nesmrtelným andělem.

Tedy duše a nadání. V každém životě sbíráme nové zkušenosti a praktikujeme ty, jež jsme se naučili v minulých životech. Jak se však pozná, zda máte mladou nebo starou duši? Může to být počtem nadání, která se u vás projevila. Je to stejné i se zaměstnáním nebo podnikáním. Abych to lépe přiblížila, představíme si dvě rozdílné duše, jednu právě narozenou a jednu hodně starou.

Stará duše čerpá z předchozích životů, jak jsme si již řekli, a tak se jí povede, na cokoliv sáhne. Je manuálně zručná, může ostříhat člověka stejně jako postavit dům, může mít talent na umění, a to v jakémkoliv oboru. Člověk s takovouto duší přitahuje další duše, můžeme to nazvat charismatem, které tato duše má. Naproti tomu právě narozená duše je spíše takové nemohlo, na cokoliv sáhne, to se jí nepodaří, musí se vše učit a trvá ji dlouho, než se něco naučí. Na druhou stranu hodně starou duši moc školní učení nebaví, raději dělá něco manuálně, nebo hodně přemýšlí, a učení ji tedy moc nejde, právě proto, že jí to nebaví. Mladá duše se zase školní učení ráda učí, a má alespoň v tomto hodně dobré výsledky, protože je to pro ni něco nového, zajímavého.

V partnerství se dá stará duše také dobře poznat - má hodně trpělivosti, je ochotná ústupků, pokud jsou na obou stranách, dokáže druhého partnera podporovat a v mládí si dokáže najít anam caru, tedy jsou polovinu duše. Manželství pak mívá velice šťastné, bez hádek a nedorozumění. Zato mladá duše hledá toho správného partnera, je nevybouřená, a nachází ho většinou ve středním věku nebo později, někdy ho také nenalezne za celý život.