náš domov - náš život


Přemýšleli jste někdy o tom, že domov náš je odrazem našeho vlastního života? Zrcadlí naše nastavení na štěstí, náš zdravotní stav, naše pracovní nasazení, a mnoho dalšího. Možná může se to zdát jako nesmysl, však je to jen domov, můžeme ho kdykoliv změnit. Ale to, co představuje náš domov, je v nás, a ať se odstěhujeme kamkoliv, bereme si svůj domov s sebou, stejně jako svou duši i svůj život.

Vchod značí náš celkový život a rozvoj. Je to vstupní brána do našeho světa, do našeho života, do nás samotných. Umístění vchodových dveří je proto důležité, ale také to, jak vypadají. Oprýskané vchodové dveře značí naši rozervanou duši, upravené a opečovávané vstupní dveře pak značí lásku k sobě samým, to, jak na sebe pohlížíme.

Ložnice, to je láska. Pokud do ložnice vstoupíte, měli byste vidět symetrii. Manželská postel s dvojitým povlečením značí hádky a rozbroje mezi partnery, a to i když žijete sami. Pak v této ložnici se žádný partner dlouho neohřeje, nevstoupí skutečná láska. Láska, to je odpouštění, milování, porozumění. A pokud si rozumíte s partnerem, měli byste mít také shodné povlečení. Jinak každá návštěva okamžitě pozná, že ve vašem vztahu není něco v pořádku. A pokud ne nyní, tak brzy chaos ve vašem milostném životě nastane. Postel neměla by být pod okny ani naproti dveřím, to vše ruší lásku. Oprýskaná postel značí jizvy vašeho vztahu, které se nikdy nevyléčí, stejně jako postel, i když se zrenovuje, bude později opět taková. Skříně neměly by mít ostré hrany, ale spíše oblé, neboť v ostrých úhlech soustředí se všechna negativní síla, a tato negace může vstoupit také do vašeho vztahu.

Kuchyň, to je zažívání, má vliv na vaše dispozice tělesné. Možná pokoušíte se zhubnout, a nedaří se vám to. Porozhlédněte se ve své kuchyni, zda tam není něco v nepořádku. Každá mastnota, každý drobeček může být odrazem vašich tukových buněk. Pokud se v kuchyni rozhlédnete, není tam něco, co tam nepatří? Třeba mnoho věcí na kredenci, skutečně vše používáte každý den, abyste to museli mít stále na očích? I to dělá určitý nepořádek ve vašem trávení.

Koupelna a toaleta také souvisí s vašim zdravotním stavem. Dobře zvolená barva, upravenost a čistota dopomáhají k dobrému zdraví všech orgánů. Nepovaluje se vám tam třeba nějaký kus špinavého oblečení? Nemáte na vaně příliš zbytečností? Relaxuje se vám ve vaně dobře, nebo se jen tak ošplouchnete a už pádíte ven? To vše vypovídá také o vašem zdravotním stavu.

Srdce, to je kapitola sama o sobě. Špatně se pečuje o srdce v panelovém domu, neboť srdce domova je krb nebo zdroj tepla. Pokud je tento zdroj v nepořádku, může mít negativní vliv právě na vaše srdce. Pavučiny mezi radiátory, prach na nich, to vše působí na vaší srdeční odezvu. Krb by měl být také krásný, čistý (pokud topíte, je téměř nemožné udržet ho v dokonalé čistotě, proto by se měl oprašovat častěji), vymetený komín, aby krb nebo kamna dobře táhla, stejně jako vaše srdce, které potřebuje stále dobrý průtok krve, aby dobře fungovalo.

Společenský život - to je obývací pokoj, místnost, kde přijímáte návštěvy, kde trávíte nejvíce času. Čas strávený v chaosu, kdy díváte se na televizi a cpete do sebe brambůrky a další dobroty, moc o vašem společenském životě nevypovídá. Pokud trávíte tam sami svůj čas, pak byste se měli zamyslet nad komunikací, se kterou můžete mít problémy, stejně jako s vyjadřováním. Obývací pokoj může nést stopy menšího chaosu, pokud váš život není vysloveně nudný. Různé sošky, svíčky, nebo jiné věci, kterými se rádi obklopujete a které mají pro vás velkou duchovní hodnotu, vypovídají o vaší společenskosti, ale nezapomínejte, že všeho moc škodí.

O dětském pokoji snad ani se nebudu zmiňovat, neboť kdo má děti, ten ví, že je tam prostě chaos, ale je to zcela jiný druh chaosu, než mají dospělí. Dětské fantazii naopak takovýto chaos prospívá, i když se to zdá nemyslitelné. Chaos a nepořádek, to jsou dvě různé věci. Pochopitelně je dobré vést děti k pořádku, by si po sobě uklízeli, ale pokud nejsou hračky vyrovnány dokonale, vůbec to nevadí. Děti si tím budují vztah sami se sebou, mají v tom svůj vlastní systém, kterému prostě my dospělí nemůžeme rozumět. Pro vývoj dítěte nemůže být vše jako ze škatulky, přeci z nich nechcete vychovat uťáplíky a nespolečenské človíčky.

Pracovna, ne každý ji má, a přesto i tato místnost vypovídá o vaší práci, spokojenosti v ní. Bíle vymalovaná pracovna poukazuje na člověka, který svou práci bere jen jako práci, nedává do ní svou duši a je mu jedno, jakou práci vykonává. Jeho pracovní život je velice prázdný. Žlutá pracovna vypovídá o radosti z práce, tento člověk ji vykonává velice rád, jeho práce těší ho, těší se na další pracovní den, a nejen pracovní. Tak, jako umí rozzářit pracovnu, tak umí také rozzářit svůj život. Modrá pracovna působí velice vzdušným a lehkým dojmem, zelená zase vzkvétání pracovní činnosti. Červená dravost v pracovní oblasti, fialová uklidňujícím dojmem, proto se hodí tam, kde člověk je vystavován stresu.

Jak jste na tom vy? Je váš domov skutečně hnízdečkem lásky, spokojenou duší?