MS centrum


Ráda hodnotím prostředí i práci ostatních, a zvláště lékařských zařízení a doktorů.

Do MS centra chodím jednou za 3 měsíce, přímo za paní doktorkou jednou za půl roku. Teď tam mají novou posilu - mladého borca, vysokého, hubeného, příjemného. Měří rychlost kroků, a je fakt velice příjemný. Určitě v tom babinci je to příjemná změna - paní primářka je žena, paní doktorka je žena, sestřičky jsou ženy, tak je to příjemná změna v tom babincovém kolektivu.

Prostředí je tam vcelku příjemné, profesionální vymalování zelenkavou barvičkou, na zdech obrázky miminek, povídání o hipoterapii a akcích, které proběhly na podporu (nebo i s lidičkami) roztroušené sklerózy.

Sestřičky vždy usměvavé, příjemné, vždy se ptají, zda nemáme nějaké problémy ať již s nemocí samotnou, nebo s aplikací injekcí. Při poslední návštěvě jsem jim nechávala volné vstupenky do ZOO v Ústí nad Labem, aby mohli vyrazit se svými vnoučátky, když už ZOO otevřeli.

Paní doktorka také vždy příjemná, máme si vždy co povídat, od vtipů po papoušky nebo teď nově o výcviku našeho benjamínka Německé dogy, který se učí pomáhat a posloužit lidem na invalidním vozíku. Koneckonců, člověk nikdy neví, kdy takovou pomoc bude potřebovat sám.

Návštěva na tomto neurologickém oddělení je vždy plná dobrodružství, vždy si odtamtud něco pozitivního odnesu.

Tedy zde hodnotím především lidskost, vstřícnost, ale také profesionalitu. Klobouk dolů před jejich prací, a vlastně před prací všech lékařů a sestřiček, kdy v této době nemají to právě nejlehčí, a pokud vidíte také jejich dobré srdce, tak je úplná pohádka k nim chodit a i nemoci se pak zvládají mnohem lépe.