minulost a nemoci


HLAVA

Bolest hlavy začíná vždy, když používáte jen jednu polovinu mozku, když hodně přemýšlíte a myšlenky vám mnoho létají. Zkuste se zklidnit, můžete meditovat, hoďte starosti za hlavu. Naučte se více odpočívat.

VLASY

Vypadávají vám vlasy, často se vám mastí, máte lupy? To vše je zakotveno ve vašem postoji. Příliš se zabýváte starostmi, vše hodnotíte ze všech stran. Neumíte si užívat svobody a bezstarostnosti, neumíte ani na chvíli vypnout a přemýšlíte, jak co udělat. Stále se nějakými starostmi zabýváte.

MOZEK

Zdá se vám, že se váš mozek rozskočí? Bubnuje vám, a vy tu bolest nesnesete? Pak zapřemýšlejte nad svou komunikací s ostatními. Přemýšlíte, jak přijmou váš návrh, zda budete vydělávat, zda budete úspěšní? Nepřemýšlejte nad tím, protože to nijak neuspíšíte.

OBLIČEJ

Problémy s obličejem, jako výsev akné nebo vyrážky, signalizuje, že neumíte postavit se za své názory, neumíte být sami sebou. Nebojte obléknout si to, co máte rádi, i když se ostatní spíše ušklíbají, nebojte vyjádřit sami sebe. Nebudete spokojeni, pokud se budete sice líbit ostatním, ale nebudete se cítit ve své vlastní kůži.

ČELO

Bolest v oblasti čela je nepříjemná, ale je zapotřebí začít čelit tomu, co se vám nelíbí. Nebojte se konfrontace, ať je jakkoliv nepříjemná. Zkuste se více prosadit, a uvidíte, že vaše bolest zmizí.

OČI

Bolí vás oči a od počítače to není? Cítíte za nimi tupý tlak? Nebo vám často slzí zcela bez příčiny? Pak se bojíte podívat pravdě do očí, bojíte se odložit růžové brýle. Někdy je pravda bolestivá, ale je potřebná. Možná vidíte někoho v příliš jasném světle, a ono to tak není. Nebo se trápíte tím, čemu příliš nevěříte, že by se stát mohlo, a ztrácíte svou naději.

OČNÍ VÍČKA

Oční víčka skrývají skutečný stav vaší duše. Pokud je vaše duše radostná a v souladu s vaším tělem, pak v této oblasti nepocítíte žádný nesoulad. Pokud jsou víčka bolavá či povislá, pak není s vaší duší vše v pořádku a je na čase, abyste hledali a našli svou vlastní cestu zde na Zemi, by duše mohla se radovat.

NOS

Máte problémy s nosem, ucpává se vám, nebo máte jiné potíže? Možná se ucpává jedna nosní dírka více než druhá. Každopádně nos signalizuje vaši hrdost a důvěru. Pokud jsou s nosem problémy, pak se zamyslete nad tím, zda není na čase také vystrčit své drápky, zda jen se nepodbízíte či neděláte, co chtějí ostatní.

UŠI

Bolesti uší jsou zapříčiněny vaším neposloucháním. Něco prostě nechcete slyšet, nebo někdo nechce vyslechnout vás, a vy se tím trápíte.

ČELIST

Začala vás bolet čelist a vy přemýšlíte, čím jste onemocněli? Nemůžete třeba jen něco skousnout? Něco z minulosti, co se vám nyní připomnělo? Nebo v současné době se nemůžete přes něco přenést? Vneste do svého života lehkost a nechte vše plynout, zbytečně se nerozčilujte.

DÁSEŇ

Bolest dásně není nic příjemného. Pozbýváte důvěru v ostatní i sami v sebe, přestáváte věřit tomu, čemu jste ještě nedávno věřili. Objevují se překážky a vy již ničemu nevěříte. Pokuste se najít opět svou víru, a dáseň vaše se uklidní.

ZUBY

Každý zub má svůj orgán a bolesti zubů poukazují právě na tento orgán. Tím se ale budeme zabývat ve zvláštní kapitole později.

ZUBNÍ SKLOVINA

Máte porušenou zubní sklovinu a jste si jistí, že neděláte chybu ve svém jídelníčku? Pak se zaměřte na to, zda často ostatním neustupujete, zda dokážete také tvrdě jít za svým.

ZUBNÍ KAZ

Trpíte často na kazivost zubů, i když se snažíte o ně starat a pravidelně si je čistíte? Nepřesvědčuje vás snad někdo o svých názorech, nevnucuje vám své vlastní názory? Nepřejímáte tyto názory za vlastní? Nezrazuje vás někdo od vašich snů a plánů? To vše má vliv na kazivost našich zubů.

ZUBNÍ VÁČEK

Váček znamená vždy problém, který přetrvává hodně dlouho. Neumíte tento problém uchopit nebo vyřešit. Je stále s vámi a živí se vaší nejistotou. Odstraňte tento problém, ať již je z jakékoliv oblasti, a na tvorbu váčků můžete klidně zapomenout.

MRTVÝ ZUB

Objeví-li se mrtvý zub, pak příčinu hledejte ve svých zásadách. Možná zastáváte špatné názory, na sebe, na jiné lidi, na některé věci. Používáte to, co jste se naučili v dětství, ale vnitřně s tím nesouhlasíte. Vaše duše umírá a s ní také zub.

ZÁNĚT ZUBU

Podívejte se na svůj život a řekněte zcela upřímně, z čeho jste tak znechuceni. Pokud máte zánět v jedničkách či dvojkách nahoře, pak hledejte příčinu ve své vlastní rodině. Prostě něco vám není po chuti.

PARADENTÓZA

Nevěříte svým vlastním slovům, pokud má někdo jiný názor, tak se k němu přikloníte, i když se vám to nelíbí. Neumíte druhým říct svůj vlastní názor, tak ho někdy neřeknete vůbec.

CHUŤ

Toto není orgán, ale občas vás i chuť může potrápit. Zvláště, nemáte-li na něco chuť, nebo chuť něco dělat. Cítíte se vyčerpaní. Nebo můžete mít divnou pachuť v ústech. Vězte, že tato chuť či pachuť signalizuje vaší chuť po lásce. Pokud nemáte žádnou chuť, pak nechcete lásku ve svém životě. Naopak pokud je vaše chuť v pořádku, vy jíte více, než byste měli, pak vám láska velice ve vašem životě chybí, a vy to nahrazujete jídlem.

JAZYK

Pokud pobolívá jazyk, neumíte zcela vyjádřit své myšlenky a pocity. Ať již se bojíte, jak to ostatní přijmou, nebo máte v tomto směru blok z dětství, je třeba nebát se a říci na rovinu, co si myslíte, nebo co cítíte.

RTY

Máte problémy se svými rty? Cuká vám v nich? Nebo trpíte na opary? Horní ret představuje naše duchovní schopnosti. Pokud máte s tímto rtem problémy, pak nejdete správnou cestou a duchovní život se vám vzdaluje. Pokud máte problémy s dolním rtem, pak rádi byste byli smyslní, ale příliš si nevěříte. Pokud máte problémy s horním i dolním rtem, pak je na čase naučit se komunikovat a nebát se vyslovit svůj vlastní názor.

BRADA

Trápí vás bolesti brady? I když jste neutrpěli žádný úraz? Pak je třeba zamyslet se nad tím, co bolest působí. Náhlá bolest brady poukazuje jen na jediné - nedotahujete věci do konce, odcházíte od rozdělané práce, nejste cílevědomí. Nevadí, když něco nejde hned. Neumíte se prosadit nebo prosadit své názory, ať již z jakéhokoliv důvodu.

VOUSY

Vousy jsou odrazem toho, jak jste schopní klást důraz na důležité věci. Pokud tento důraz chybí, pak začnete mít se svými vousy problémy, od svědění až po lišeje.

V této části zaměřím se na horní polovinu těla. Rozdělíme tedy naše tělo od krku po pas. Zde se nacházejí také téměř všechny vnitřní orgány, těmi se ale budeme zabývat až ve třetí části.

ZADNÍ ČÁST

Celkově zadní část našeho těla vypovídá o naší minulosti, od našeho početí až po současnost. Můžeme tak specifikovat nejen problém jako takový, ale také období, kdy tento problém vznikl.

Začneme tedy určením času problému. Začneme u kostrče, která značí naše stádium před početím, tedy naše rodiče, jak se stavěli ke zplození nás samých. Toto určujeme pouze tehdy, když duchovní příčina nelze určit z bolesti, ale hledáme spíše vznik našich potíží - ať již s láskou, s penězi a dalšími oblastmi našeho života. Většinou, pokud nás něco někde bolí, ozve se bolest také v páteři, pak můžeme hledat vznik této bolesti časově. Pokud však nás bolí pouze páteř, pak nehledáme čas, ale důvod této bolesti, tedy naše vnitřní nastavení.

Představte si páteř jako takovou, od kostrče až po první krční obratel. Kostrč (coccyx) značí období, kdy se rodiče rozhodovali, zda nás zplodí, jak se k tomu stavěli a zda jsme byli chtění či nikoliv. Os sacrum se nachází pod prvním dolním obratlem, navazuje na kostrč a značí naše početí. Tedy jak milostné spojení naši rodiče prožívali. Pokud bolí tato dvě místa, pak stavíme se k početí stejně jako naši rodiče - levá strana bolesti je nechtění ze strany matky, pravá strana ze strany otce.

L5 - Nejspodnější obratel nad křížovou kostí značí naše narození. Tedy to, co jsme dostali do vínku právě v době našeho narození. Od tohoto obratle odvozujeme již čas. Obratlů počítáme celkem 24, tedy náš věk dělíme 24. Číslo, které nám vyjde, násobíme obratle. Uvedu příklad:

Je vám 48 let - tedy každý obratel jsou 2 roky. Zlobí vás obratel Th6, který je 12. od spodu. Vynásobíme dvěma roky a dojdeme na číslo 24. Tam vznikly naše problémy, tam je třeba hledat zdroj našeho neštěstí či nezdaru. Jeďte tedy po páteři odzdola nahoru, zde máte vypsány všechny obratle, jak je budete počítat (začínáme u L5 a končíme u C1):

Bederní - L5, L4, L3, L2, L1.

Hrudní - Th12, Th11, Th10, Th9, Th8, Th7, Th6, Th5, Th4, Th3, Th2, Th1 (k těmto obratlům jsou připojena žebra).

Krční - C7, C6, C5, C4, C3, C2, C1 (atlas)

ZADNÍ STRANA (ZÁDA)

Zadní strana neboli oblast zad vztahuje se nejvíce z celé anatomie člověka právě k minulosti. Pokud záda bolí, pak máme něco nevyřešeného právě v minulosti.

KOSTRČ

Pokud nás bolí kostrč, pak nemáme život ve svých rukách a stále se někomu chceme zavděčit. Nejsme zcela uzemněni, stále se spoléháme na ochranu nebo vedení jiných lidí.

KŘÍŽOVÁ KOST

Ta nejvíce bolí v těhotenství a také je s tímto obdobím hodně spjatá. Cítíme bolest ohledně miminka, které v nás roste a sílí. Nebo mimo těhotenství neseme na zádech těžký kříž, a nemůžeme ho odložit, nemůžeme se ho zbavit. Děláme něco jen proto, že se to po nás chce, a ne proto, že to chceme my sami.

BEDERNÍ PÁTEŘ (L1 - L5) + PLOTÝNKY

Je třeba vložit do života také svou vlastní pevnou vůli, nevymlouvat se stále, že něco nejde, ale hledat způsoby, jak by to jít mohlo. Musíme se naučit rozhodovat sami za sebe, i kdybychom si natloukli nos nebo spadli až na dno. Nebojte se, i ze dna dá se zvednout, pokud si to přejeme a máme pevnou vůli. Také tato oblast značí, že bychom se pro druhé rozkrájeli, nedíváme se na sebe, ani na potřeby těch nejbližších, a cizím pomáháme tedy na úkor své vlastní lásky, kterou zanedbáváme.

HRUDNÍ PÁTEŘ (Th1 - Th12)

V této oblasti mají problémy workoholici a lidé, kteří neumí odpočívat. Pamatujte, že peníze nejsou všechno, měli byste myslet více na sebe a věnovat čas také svému odpočinku. Dopřát si relaxaci, však vaše práce nikam neuteče. Naučte se naslouchat také sami sobě, nejen druhým.

KRČNÍ PÁTEŘ (C1 - C7)

Tyto obratle drží naší lebku, především tedy C1, ale všechny jsou důležité v postoji k rodině a přátelům. Jsme součástí společenství, patříme do nějaké rodiny, a tu bychom měli ctít i přes rozdílné názory. Pokud se vyskytne nesoulad v rodině, vždy to odnese krční páteř. Tedy udělat si čas na rodinu, vyrazit někam na výlet, nebo jen tak užívat si jeden druhého.

PŘEDNÍ STRANA (od krku po poslední žebro)

Bolesti v této oblasti předurčují problémy v budoucnosti. Zda blízké, nebo vzdálené, poznáte podle počtu žeber - dolní žebro značí 1 rok, poslední žebro (u klíční kosti) značí 12 let, čímž klíční kost je dvanáctým rokem. Zde se soustředíme také na ostatní bolesti, byste věděli, kdy čekat obtíže a jak se jim vyhnout.

BŘICHO

Oblast břicha souvisí se současností, orgány břicha si probereme v následující kapitole, byste věděli, co právě teď děláte špatně a mohli to napravit.

PRAVÁ STRANA TĚLA

Bolí vás spíše na pravé straně těla? Neumíte specifikovat přesnou oblast? Pak vězte, že vám chybí zodpovědnost, žijete v mírném nebo velkém chaosu či odmítáte autority.

LEVÁ STRANA TĚLA

Bolí vás tedy spíše levá strana těla? Pak se zamyslete nad svou láskou a úctou k životu. Nad tím, jak se stavíte ke svým vlastním citům, jak dokážete milovat a dát svobodu druhému člověku. Jak moc vám na lásce záleží.

HORNÍ STRANA (OD KRKU K POSLEDNÍMU ŽEBRU)

Pokud vás zde bolí, pak hledáte Boha ve všem ostatním, jen ne sami v sobě. Vydali jste se na špatnou životní cestu, je třeba se vrátit zpět a dokončit vše započaté. Zaposlouchat se do svých přání a jít si za nimi. Poslechnout své srdce a nehledět na překážky. Ztrácíte svou víru, ať již je jakákoliv. Ale Bůh je ve vás, je vaší součástí, a vše, co děláte, děláte v Božím souladu.

DOLNÍ STRANA (OD ŽEBER PO PAS)

Nejste spokojeni sami se sebou, nebo se svým příjmem. Dostáváme, co si zasloužíme, a s příjmem peněz je to stejné. Pokud nelpíte na penězích, pak vás tato dolní strana trápit nebude, a pokud, tak jen dočasně. To jen tehdy, když se zaměříte na nedostatek peněz a nenecháte je volně plynout.

MANDLE

Příliš mnoho střežíme své soukromí, příliš se bojíme být ostatním na očích.

HLASIVKY

Souvisí s hlasem, tedy i problémy s hlasem mají stejný původ jako hlasivky, a tím je komunikace. Neumíte nebo nechcete komunikovat s ostatními, uzavíráte se do sebe a do svého vlastního světa.

HRTAN

Potíže s hrtanem poukazují na potíže s vyjadřováním. Nejde vám říci to, co byste chtěli říct, dusíte to v sobě a odmítáte to pustit ven.

HLTAN

Mnoho věcí jste již skousli, a toto pokračuje stále dál. Tato událost se vám vůbec nelíbila, rádi byste se zachovali jinak, ale nemohli jste. Je třeba stát si za svými názory. Také při hromadění majetku budete mít s tímto orgánem dříve nebo později potíže, proto zauvažujte, zda jsou peníze skutečně tím nejdůležitějším ve vašem životě.

SLIZNICE

Potíže se sliznicí poukazují na to, že nedokážete rozlišit svět fantazie a skutečnosti. Mnoho sníte, vznášíte se, ale nejste schopni žít v realitě.

PLÍCE

Plícemi dýcháme, při nemocech plic dýcháme za druhé (opičí láska), nebo naopak se nedokážeme sami rozhodovat a necháváme za sebe dýchat ostatní.

PRSA

Připadáte si neatraktivní, můžete pociťovat také žárlivost. To vše se odrazí v našich problémech a bolestech v oblasti prsou. Pokud bolí jen jedno, pak se soustřeďte na své děti. Levé prso značí holčičku, pravé chlapečka. Pokud tedy jedno prso pobolívá, cítíte v něm tlak, pak není něco v pořádku právě s vaším dítětem, které potřebuje vaší pomoc.

SRDCE

Problémy se srdcem souvisí s láskou, s láskou sebe samých, ale také s láskou, jakou dáváme či nedáváme ostatním. Problémy v oblasti srdce tedy hledejte v lásce, není vše tak, jak byste si představovali, ale nechcete s tím v současnosti nic dělat.

ŽALUDEK

Bolest v žaludku značí, že nám něco v žaludku leží, s něčím se nedokážeme vyrovnat. Jsme závislí na druhých a nedokážeme se sami finančně zabezpečit, nebo si to alespoň myslím.

JÁTRA

Toužíte příliš po moci, ale nevážíte si ostatních lidí. Hodnotíte velice, co je špatné a co je dobré, a nedíváte se na to objektivně. Příliš rychle odsoudíte některé lidi, aniž byste jim porozuměli.

ŽLUČ, ŽLUČNÍK

Pokud máte problémy v této oblasti, pak ukrýváte v sobě hodně hořkosti. Někdo vám ublížil a vy neumíte odpustit. Může se u vás projevit také agrese a změny nálad.

SLINIVKA BŘIŠNÍ

Nedokážete přijmout nabízenou lásku, nevidíte, že někdo vás má hodně rád, že stojí o vaší společnost. Máte vysoké nároky a jste zahleděni jen pouze sami do sebe.

STŘEVO TENKÉ

Problémy se střevy značí, že nedokážete zpracovat křivdy nebo různé dojmy. Nedokážete zpracovat kritiku, nedokážete ji přijmout.

STŘEVO TLUSTÉ

Zde se hromadí lakota, touha po moci, touha po uznání, po popularitě. Jste nastaveni na braní, ale nic nedáváte. Pokud se ještě objeví zácpa, myslete na to, proč je pro vás samozřejmostí jen brát.

STŘEVO TLUSTÉ ZÁNĚT - PRŮJEM - STŘEVNÍ CHŘIPKA

Toto se objeví vždy, když více dáváte, než berete. Když obětujete se pro druhé, váš život se stává jejich součástí a na sebe nemáte vůbec žádný čas. Raději pomáháte druhým, ale zapomínáte také na sebe a na odpočinek.

LEDVINY

Jako párový orgán ukazují na partnerské vztahy. Pokud nejste spokojeni v partnerství, začnou vás ledviny zlobit. Také pokud jste sami, či čekáte od partnera více, než byste měli.

MOČOVÁ TRUBICE

To je naše spojení se světem, který nejsme schopni vnímat. Naše duše v této části ukládá mnoho informací, pokud jsou s trubicí problémy, pak bychom se měli zaměřit na to, zda sami sobě skutečně věříme.

MOČOVÝ MĚCHÝŘ

Tento orgán označuje život. Pokud s ním máte problémy, máte problémy i se svým vlastním životem. Neumíte ho přijmout tak, jak přichází, takový, jaký je. Nebo neumíte přijmout partnera takového, jaký je.

VAJEČNÍKY

Zamyslete se nad svým dětstvím. Problémy s matkou již v dětství značí levý vaječník, problémy s otcem pravý. Nyní se vám ozývají bolesti, utrpěli jste v dětství nespravedlivost ze strany jednoho nebo obou rodičů, a je třeba to vše nyní vyřešit a odpustit.

DĚLOHA, POCHVA

Problémy v této oblasti říkají, že netoužíte po potomstvu, nechcete je přivést do světa, který se dle vašeho přesvědčení hroutí a nemá jistou budoucnost. Možná srdce po dítěti touží, ale vy sami toto dítě odmítáte.

MÍCHA

Problémy s míchou a mozkomíšním mokem značí hodnocení situací. Zabředáte do problémů, vše chcete vědět první, vše a všechny hodnotíte jen ze svého vlastního pohledu.

PÁNEV

Pánev poukazuje na to, jak se díváme na svět. Pokud pozitivně, je v této oblasti vše v pořádku. Pokud však jste pesimisté a nevěříte v lepší zítřky, pak vás tato oblast potrápí.

Zde se soustředíme na vše ostatní, mimo rukou a nohou, ty si necháme až naposled.

HRUDNÍK

Hrudník poukazuje na to, jak moc si připadáme důležití, jaký máme charakter. Při potížích s hrudníkem si moc nevěříte, netoužíte být první, netoužíte něco se svým životem udělat a jdete v závěsu ostatních.

BRÁNICE

Při problémech s bránicí máme potíže dýchat v našem životě, jít za svými sny a touhami.

ŠÍJE

Bolest v šíji značí vaši touhu někoho zlomit, ovládat ho, chtít ho. Nedíváte se na to, zda on to takto chce také. Nechte mu možnost rozhodnout se, zda to cítí stejně, jako vy, nebo zda od vás chce mít jednou pro vždy klid.

ŠTÍTNÁ ŽLÁZA

Představuje vaší akci a reakci, vaší aktivitu, vypořádání se s problémy, přijetí současné situace. Při nedostatečnosti chybí temperament, nemáte chuť do života. Při zvýšené funkci štítné žlázy naopak máte temperamentu nadbytek, ale neumíte ho správně využít.

KYČLE

Toužíte vykročit a udělat první krok, ale váš strach vám v tom brání, takže raději zůstanete stát na místě, místo, abyste něco udělali.

HÝŽDĚ

Nemůžete něco vydržet, již nemáte potřebnou trpělivost, již nechcete sedět jen na jednom místě a nic nedělat. Toužíte vzít život do svých vlastních rukou, toužíte také něco dokázat. Teď a tady.

KONEČNÍK

Neumíte se uvolnit, jste pod neustálým tlakem a napětím.

CÉVY

Naučte se více komunikovat, více využívat svou energii pro své dobro. Neplýtvejte energií pro druhé, kteří si to nezaslouží.

KREV

Krev protéká celým tělem, a značí životní sílu. Pokud není s krví něco v pořádku, pak tuto sílu neumíte dobře používat.

KREVNÍ TLAK

Vysoký krevní tlak značí váš vlastní vnitřní boj, nízký tlak zase vaše duševní napětí. Neberte život tak vážně a snažte si ho také užívat, bez starostí, bez bojů, bez napětí. Nikdy není tak zle, aby nemohlo být zítra lépe.

KŮŽE

problémy s kůží zažívají ti, jimž chybí něha a kontakt druhého člověka, těm, kterým chybí doteky, polibky a pohlazení. Neučte se sami sebe mít rádi, a tyto problémy zmizí. Pochopitelně mizí i v případě partnerství, pokud jste v tomto vztahu spokojeni.

ŽLÁZY

Neumíte dobře zpracovávat informace, které se k vám dostávají.

ŽÍLY

Je třeba soustředit se na svůj domov, usadit se, hledat to echt, co vás učiní šťastnými a kde se budete cítit dobře.

LYMFA

Lymfatický systém je naše čistička, a zanesená lymfa souvisí se zanesením našich myšlenek. Zabýváme se něčím, čím ani nemusíme, co nestojí za naší pozornost.

RUCE

RAMENA

Příliš se zatěžujete maličkostmi. Váš postoj k životu je spíše ke shrbené pozici. Rádi byste dosáhli velkých výsledků, ale stále se nedaří. Dejte svému štěstí prostor a pohyb.

LOKET

Nedokážete se prosadit, máte často svázané ruce. Neumíte se dostatečně ohodnotit.

DLANĚ

Pokud máte problémy s dlaněmi, pak nejste dostatečně otevření sami k sobě, ale ani k ostatním. Schováváte se za svou pomyslnou zeď, kterou jste si vytvořili, a nedovolíte nikomu, by za ní vstoupil.

PRSTY NA RUKÁCH

Schází vám zručnost, nechcete nic vytvářet, vše vám připadá zbytečné.

ŠPIČKY PRSTŮ

Často dochází k podrážděnosti bez zjevného důvodu. Důvod je však v neštěstí v citové oblasti.

NOHY

STEHNA

Nedokáže se osamostatnit, nedokážete jít s pokrokem.

KOLENO

Klesáte často na kolena, a nikdo vám nepodává pomocnou ruku. Jste pokorní, a přesto si na vás ostatní dovolují. Příliš často ustupujete.

LÝTKA

Máte v sobě mnoho emocí, jste nervózní, protože je nemůžete v současné době dobře použít. Tyto emoce jsou spíše negativní - pláč, hněv...

HLEZENNÍ KLOUB

Dává vám schopnost se odrazit od toho, co vás drží na místě. Pokud s ním máte problémy, pak se odrazit ani nechcete, nechcete být v pohybu, nechcete se posunout vpřed.

ACHILOVA PATA

Značí vaší velkou zranitelnost, kterou lidé budou využívat i zneužívat. Více se soustřeďte na to, ať ostatním neodhalujete své slabé stránky.

CHODIDLA

Na chodidlech odrážejí se všechny nemoci, stejně jako váš postoj k životu. Vypovídá o tom, jak vytrvalí ve svém životě jste. Zda máte dostatečnou pokoru.

PRSTY NA NOHÁCH

Bojíte se o někoho opřít, vše nejlépe děláte sami. Nevěříte, že by mohl někdo být tak dobrý, jako vy.

VŠE OSTATNÍ

CHRUPAVKA

Touha po spojení s určitým člověkem, touha získat vysněnou práci nebo dostatek financí. Pokud tato touha je velká, a nenaplněná, pak se ozve chrupavka.

KLOUBY

Klouby souvisí s vaším vyjadřováním. Nemáte třeba trému, nebo nebojíte se veřejně sdělit názor? Ne anonymně, ale skutečně pod svým jménem? Nebojíte se jít s kůží na trh? Pokud ano, pak vás klouby velice pozlobí.

PENIS

Problémy s penisem a jeho ztopořením jsou zapříčiněny vaším nízkým sebevědomím, vaší touhou po dokonalosti.

VARLATA

Spoustu věcí děláte naprosto zbytečně. Nedělejte proto nic, co nemusíte, do čeho se nutíte.

NEHTY

Lámavost, změna barvy, časté záněty - to vše ukazuje na vaší vnitřní agresi.

OCHLUPENÍ

Výrazné ochlupení značí divokost, kterou máte v sobě, a touží se projevit. Toužíte mít a podmanit si, rozkazovat, nedat druhému prostor k vyjádření.

VAZIVO, ŠLACHY

Nedokážete se odpoutat od určitého člověka, stali jste se na něm závislí.

TLOUŠŤKA, HUBENOST

Nemůžete zhubnout? Pak vězte, že nejste spokojeni. Protože jen spokojený člověk může pracovat se svou váhou, ať již chce zhubnout, nebo přibrat. Tuková tkáň ukládá vaší životní energii, pokud ji máte málo, pak přibíráte, pokud jí máte hodně, tak hubnete.

Poslední část věnujeme zubům, neboť také se z jejich bolesti a kazivosti dá poznat, kterému orgánu máme věnovat zvýšenou pozornost.

Zuby jsou vždy předzvěstí toho, co nás bude trápit ve velmi blízké době.

HORNÍ ČELIST - PRAVÁ STRANA

1,2 (ŘEZÁKY)

Pokud vás pobolívají tyto zoubky či dásně nad nimi, pak se brzy ozve močový měchýř, častěji budete chodit na malou, ale také na genitálie je třeba být obzvláště opatrní. Dále vás může pozlobit pravá čelní dutina, pravá krční mandle, pravé ucho či pravá ledvina.

3 (ŠPIČÁK)

Tento zoubek se ozve, pokud vás čekají problémy s játry či žlučníkem. Dále signalizují zánět či nemoc na bedrech, zhoršení zraku pravého oka a bolest či záškuby v pravém koleni.

4,5 (PŘEDSTOLIČKY)

Těmto zoubkům věnujte více pozornosti, neboť značí parazity v tlustém střevě, zanesení pravé plíce. Také pravá nosní dírka by vás mohla potrápit včetně pravé nosní dutiny, a pravá průduška.

6,7 (STOLIČKY)

Tyto zoubky či dásně v těchto místech poukazují na špatnou funkci slinivky, dále vás potrápí hrtan, hltan, slezina. Také budete mít citlivější žaludek, či bolesti právě v těchto místech.

8 (ZUB MOUDROSTI)

Většina z nás má tento zoubek venku, a přesto občas může hodně bolet dáseň právě v oblasti tohoto zoubku. Pokud se tak stane, poukazuje to na zánět středního pravého ucha, špatnou funkci pravé ledviny. V lepších případech vás potrápí pravý loketní kloub či pravé rameno. Závažnější onemocnění při bolesti v oblasti zubu moudrosti vás může čekat se srdíčkem či osrdečníkem a dvanáctníkem či tračníkem.

HORNÍ ČELIST - LEVÁ STRANA

1,2 (ŘEZÁKY)

Pokud vás pobolívají tyto zoubky či dásně nad nimi, pak se brzy ozve močový měchýř, častěji budete chodit na malou, ale také na genitálie je třeba být obzvláště opatrní. Dále vás může pozlobit levá čelní dutina, levá krční mandle, levé ucho či levá ledvina.

3 (ŠPIČÁK)

Tento zoubek se ozve, pokud vás čekají problémy s játry či žlučníkem. Dále signalizují zánět či nemoc na bedrech, zhoršení zraku levého oka a bolest či záškuby v levém koleni.

4,5 (PŘEDSTOLIČKY)

Těmto zoubkům věnujte více pozornosti, neboť značí parazity v tlustém střevě, zanesení levé plíce. Také levá nosní dírka by vás mohla potrápit včetně levé nosní dutiny, a levá průduška.

6,7 (STOLIČKY)

Tyto zoubky či dásně v těchto místech poukazují na špatnou funkci slinivky, dále vás potrápí hrtan, hltan, slezina. Také budete mít citlivější žaludek, či bolesti právě v těchto místech.

8 (ZUB MOUDROSTI)

Většina z nás má tento zoubek venku, a přesto občas může hodně bolet dáseň právě v oblasti tohoto zoubku. Pokud se tak stane, poukazuje to na zánět středního levého ucha, špatnou funkci levé ledviny. V lepších případech vás potrápí levý loketní kloub či levé rameno. Závažnější onemocnění při bolesti v oblasti zubu moudrosti vás může čekat se srdíčkem či osrdečníkem a kyčelníkem.

DOLNÍ ČELIST - PRAVÁ STRANA

1,2 (ŘEZÁKY)

Pokud vás pobolívají tyto zoubky či dásně nad nimi, pak se brzy ozve močový měchýř, častěji budete chodit na malou, ale také na genitálie je třeba být obzvláště opatrní. Dále vás může pozlobit pravá čelní dutina, pravá krční mandle, pravé ucho či pravá ledvina.

3 (ŠPIČÁK)

Tento zoubek poukazuje na nemocná játra a žlučník, v lepším případě na pravou nosní mandli.

4,5 (PŘEDSTOLIČKY)

Ať již vpravo nebo vlevo, tyto zoubky pokazují na hltan a hrtan, také jsou předzvěstí nemocného žaludku či sleziny.

6,7 (STOLIČKY)

Tyto zoubky ukazují na pravou plíci a pravou nosní dutinu, pravou průdušku. Problémy by vám mohlo také způsobit tlusté střevo.

8 (ZUB MOUDROSTI)

Bolest v této oblasti jsou varováním, bychom si dávali pozor na pravou nadledvinku, srdce, osrdečník a tenké střevo. Pozor si dejte na periferní nervy, kyčelník, pravé ucho, pravý ramenní a loketní kloub.

DOLNÍ ČELIST - LEVÁ STRANA

1,2 (ŘEZÁKY)

Pokud vás pobolívají tyto zoubky či dásně nad nimi, pak se brzy ozve močový měchýř, častěji budete chodit na malou, ale také na genitálie je třeba být obzvláště opatrní. Dále vás může pozlobit levá čelní dutina, levá krční mandle, levé ucho či levá ledvina.

3 (ŠPIČÁK)

Tento zoubek poukazuje na nemocná játra a žlučník, v lepším případě na levou nosní mandli.

4,5 (PŘEDSTOLIČKY)

Ať již vpravo nebo vlevo, tyto zoubky pokazují na hltan a hrtan, také jsou předzvěstí nemocného žaludku či sleziny.

6,7 (STOLIČKY)

Tyto zoubky ukazují na levou plíci a levou nosní dutinu, levou průdušku. Problémy by vám mohlo také způsobit tlusté střevo.

8 (ZUB MOUDROSTI)

Bolest v této oblasti jsou varováním, bychom si dávali pozor na levou nadledvinku, srdce, osrdečník a tenké střevo. Pozor si dejte na kyčelník, pravé ucho, pravý ramenní a loketní kloub.