miminka


Dnes nebudu představovat mé ary, ani pejska německé dogy, ty už jste viděli i četli zážitky s nimi. Dnes budu vyprávět o dalších miminkách, tentokrát ze světa plazů.

Cesta k nim nebyla tak složitá. Klient chtěl mi udělat radost, a daroval mi zlatou želvu prokládanou polodrahokamy. Posteskla jsem si, že škoda, že není živá. Ještě tentýž den mi volal, zda ji chci, ať si ji jedu vybrat.

Jeli jsme směrem na Hradec Králové. Cesta trvala zhruba 2 hodiny. Želviček tam měli skutečně mnoho. Líbilo se mi tam víc želviček, tak mi je s radostí koupil. Ani jsem to nečekala, přiznám se.

Vybrala jsem si 3 želvičky.

Želvu pardálí, která dostala jméno Pardálek – ta se často schovává v travnatém porostu, kterého mají dostatek ve svém novém domečku. Málo tráví času pod světlem, když jí tam dám, okamžitě si to zamíří opět do travnatého porostu. Miluje rosení, ale koupel moc ráda nemá. Měří 6 cm a váží 34 g.

Želvu vroubenou, která dostala jméno Růženka. Hodně spí pod lampou, vyhřívá se, aktivní je pouze při přijímání potravy. Také se nerada koupe. Je klidnější. Měří 5,5 cm a váží 29 g.

Želvu zelenavou, která dostala jméno Čečetka. Je velice aktivní, hodně zvědavá, vše zkoumá. Má ráda listy pampelišky, pod kterými se k večeru ukrývá. Vždy to trvá chviličku, jinak se ráda sluní, a také ráda koupe. Má ráda také rosení. Miluje kameny, na které ráda leze. Miluje hrabání v písku. Měří 6,9 cm a váží 28 g.

Tak to jsou naše nová miminka, a určitě bude i další pokračování s nimi, nebo dalšími zvířátky, která patří do naší rodiny.