miluji Tě


Dvě slova, osm písmenek. Jak moc v životě znamenají. Kolikrát za život jste toto vyslovili? Kolikrát za život jste toto slyšeli?

Dvě slova, a přesto jsou velice mocná. Však někteří lidé je vysloví, aniž by o nich přemýšleli. Chtějí nám udělat radost, nechtějí o nás přijít, nebo jen proto, že to chceme slyšet. Ale láska se přeci nedá vyjádřit slovy! Je to cit, který buď je, nebo není. Láska funguje i bez těchto dvou slov, bez těchto osmi písmen.

Vyjádřit svou lásku a tato slova dá se našimi činy, i když láska nepotřebuje důkazů. Tak proč to potřebují lidé slyšet každý den? Copak není láska, když ráno vstanete a ucítíte vůni kávy, kterou vám váš milý uvařil? Copak není láska, když člověku věříte a on věří vám? Copak není láska, když zůstáváte spolu i v dobách, kdy se druhému z vás nedaří? Láska přináší i utrpení a zklamání. I o tom je láska. Málo lidí prožije skutečnou, milující lásku, bez zklamání a utrpení, pak mají lásku požehnanou od samého začátku. Někdy však utrpení dovede vás zpět k lásce. Uvědomíte si, co skutečně k milujícímu a milovanému člověku cítíte, zda dokážete stát po jeho boku a být mu nablízku, když to potřebuje, když necháte ho o samotě, když tuto samotu v tuto chvíli potřebuje.

Láska je krásný cit, se kterým se rodíme a měli bychom si ho hýčkat. Ani láska k andělům není o tom, říci jim: "Miluji tě", pomodlit se a je to hotové. Láska k andělům je velká pouze tehdy, když jim věříme, i když nám vkládají velké překážky do cesty. Dělají to z lásky k nám, abychom byli silnější a pevnější ve svých názorech. Abychom mohli kráčet po své cestě s láskou. A byli šťastni.