mí zvířecí miláčci


Naši zvířecí miláčkové skládají se z papoušků ar a pejska německé dogy.

Proč zrovna ary? Jsou to poslové andělů, mají svou osobnost. Jsou konzervativní, náladoví, občas urážliví. Jsou prostě sví ☺

Když jsme si v roce 2011 přinesli první aří miminko, holčičku, která musela se dokrmovat, ihned se stala naším miláčkem. Chodila s námi venku, chodila s námi do škol, než si našla partnera, Cloviska. Ten byl pravý opak Charlottky. Ona byla zvídavá, mazlivá, Clovisek zase majestátný, panovačný.

Když ve 4 měsících poprvé Charlottka chtěla létat, tak si vyměřila křeslo z voliéry, ale nepovedlo se jí to a doplachtila na zem. My se začali smát, protože nám to přišlo v tu chvíli velice kouzelné. Ona se urazila, odpochodovala do chodby a několik hodin s námi nemluvila. Pak přišla jako by nic, a druhý let se jí už podařil. Kdyby v té době mluvila, tak by určitě řekla: "Já vám ukážu, smát se mi, teď se mi to povede!".

Clovisek, ten zkusil první let až venku, a co čert nechtěl, rozlétl se, a vyhlédl si první nejvyšší strom. Měl takovou sílu, že přetrhl kšírky a šup. Tak manžel vlezl na strom, dostal se do poloviny a frnk, Clovisek odletěl na druhý strom. Tam už počkal, a nechal se snést.

Charlie, ten byl miláček, ten kšírky nechtěl, nebyl dokrmený ručně, tak se mu to moc nelíbilo. Ale i on měl letecký den, kdy jsme seděli venku, zazvonil zvonek, Charlie se lekl a frrr, k sousedovi na nejvyšší strom, pod ním 3 vlčáci, takže super. Po několika hodinách slétl níž, a mohl jít domů. I Charlie si našel svou nevěstu a je s ní moc šťastný.

A Erísek? To je naše německá doga. Eragon von už ani nevím, nikdy jsme ho tak neoslovovali, je to prostě náš Erísek. Téměř všichni jeho sourozenci jsou už ve psím nebíčku, a Erísek se pořád drží, bez bolestí, bez problémů. Je to náš manekýn, mazel, všude chodí za námi. Už se i popral, a taky dopadl lupiče. Popral se s vlčákem, který vyběhl, pána vůbec neposlouchal a Erísek bránil zuby nehty, a ubránil ☺. A když k nám přišel lupič? Erísek ho postavil ke zdi, a počkali jsme na policii, aby si ho odvedla. Prý krást nechtěl, jen se spletl. To určitě...