materialistický svět


Svět se řítí do záhuby a my s ním. Láska se začíná pomalu z našeho světa vytrácet. Kde jsou ty doby, kdy pomáhali jsme si navzájem, bavili se, radovali se ze života. Ano, možná jsme byli mladí a neklidní. Ale milovali jsme se z lásky, nebo z potřeb sexuálních. Možná se střídali partneři, ale mladí lidé musí se "vyblbnout" a najít toho pravého.

A dnes? Samý telefon, notebook, facebook, přátel tisíce a žádný skutečný. Dnešní mládež dokáže napsat tisíc smsek za hodinu, ale když se mají bavit mezi sebou, nemají si co říct. A když hledají partnera? No, musí být především bohatý, zajištěný.

Ne, není to pohádka, ale holá skutečnost. Páry jsou spolu, a jakmile jeden z nich přijde o práci, je rozchod na světě a vůbec se s tím neotálí. Kde jsou ty doby, kdy podržel jeden druhého, kdy ho podpořil, kdy mu pomohl? Tyto doby se pomalu vytrácí a láska je přepočítávána na peníze. Jsou ještě na světě lidé, kteří lásku staví na první místo, ale těch už moc není.

Setkávám se s mnoha lidmi, a tak toto mohu s klidným svědomím napsat. Peníze, peníze a zase jen peníze. Ale porozumění, láska a pochopení jsou ty tam.

Žehnám lidem, kteří mají za prioritu lásku, nehledají snadný a bohatý život na úkor partnera, ale dokážou dát lásku a podporu.