lovec a kořist


Člověk rodí se s holou prdelkou a s holou prdelkou také odchází. Přinášíme si do života dispozice z minulých životů, naši rodiče do nás vkládají nevědomky ve chvíli našeho zplození také část sebe a formují tím naší osobnost. Naše osobnost odvíjí se také od chvíle, kdy jsme se narodili, tedy z našeho data a času narození, ale odvíjí se také od našeho jména, které jsme při svém narození dostali. To jsou všechno faktory naší povahy, toho, jací jsme a jak se k druhým chováme. Datum ani čas narození nemůžeme změnit, jméno a naší karmu však ano.

A nyní se dostáváme k jádru věci. Jsme lovci, nebo kořist? Jsme žraloci v moři života, nebo jen pouhé bojácné rybky, které strachují se o svůj život nebo svobodu, kdykoliv se žralok objeví? V moři života je mnoho žraloků, ale ještě více rybek. Z rybky se může stát žralok stejně dobře, jako ze žraloka pouhá vyplašená rybka.

Necháte si vše líbit? Neumíte si stát za svým názorem? Neumíte svůj názor vyjádřit? Chcete něco, a stále se ohlížíte na ostatní? Nevěříte si? Pak jste těmi vystrašenými rybkami, které každý žralok může kdykoliv zadávit.

Žraloci nemusí být jen zlí, stejně jako jejich jmenovci ve zvířecí říši. Žralok je velice inteligentní, semílá ty, kteří se nechají semlít, a útočí, pokud se cítí ohrožen. Avšak nikdy neútočí na dalšího žraloka. A to samé je v tom našem moři života. Žralok-člověk na vás nezaútočí, pokud jste sebevědomí, umíte se bránit, nebo pokud patříte také mezi žraloka-člověka. Ale pokud mu ukážete své slabosti, tak vás pozře s velkou chutí.