křídla lásky


"Dej tomu, koho miluješ křídla, aby byl volný. Dej mu domov, aby se měl kam vrátit. Dej mu lásku, aby ji nehledal jinde."

Co si o tom myslí andílci?

Křídla nejsou doménou jen nás, andělů. Křídla znamenají volnost, a volnost ve vztahu je žádoucí. Nikdy toho, koho miluješ, nemůžeš vlastnit. Pokud mu přistřihneš křídla, uletí ti. Neboj se dám tomuto človíčku volnost, rád se k tobě zase vrátí. Každý člověk potřebuje mít pocit volnosti, tak na to nezapomínej. Nemůžeš ho svázat, zakazovat, neboť zakázané ovoce nejvíc chutná. Tak proč bys měl jít tomuto naproti? Taky nechceš být hlídaný, věčně omezovaný slovem i činem, chceš být svobodný. Stejně jako ten, který tě miluje. Jak by se ti líbilo, kdyby ti tvá láska říkala, co smíš, a co nesmíš? Co musíš udělat? Byl bys jen loutka, jíž jen někdo ovládá. Přijmi tedy přátele své lásky, jako by byli tvými přáteli. Přijmi svou lásku takovou, jaká je. Neboť neuhlídáš věrnost, ale můžeš předejít nevěře. Pokud učiníš svou lásku spokojenou, pak nebude hledat jinde, co u tebe jí schází. Pak můžeš dát své lásce volnost, a vždy vrátí se do tvé náruče.

Vytvoř láskyplný domov, aby se k tobě tvá láska ráda vracela. Možná nemáš nikoho a pouze hledáš. Nalezneš, pokud tvůj domov láskyplný bude, a ty s ním. Možná čekáš, až se tvá láska k tobě vrátí. Pak neseď v koutě a netruchli, neboť vrátí se v pravý čas. Pak pověz si, zda sám bys se sebou chtěl být? Vyzařuješ lásku, věříš si? Nebo jsi jen troska, uplakaná, nevěříš si? To všechno má vliv na prožití a příchod lásky. Čisté srdce hledá si opět čisté srdce. Pokud tvé srdce čisté není, pak potřebuje naplnit láskou. Nejdříve ho musíš naplnit svou vlastní láskou. Až tato láska bude zářit, přivábí toho, kdo chce s tebou vše sdílet. Přeci ani ty bys nechtěl vedle sebe nesebevědomého člověka, nebo člověka, který nevěří ti a tropí scény, i když k tomu důvodu nemá.

Tím dostáváme se k lásce. Abys ji mohl dát jinému, musíš jí umět dát také sám sobě. Jakmile to dokážeš, vstoupí láska do tvého života. Miluj sebe se všemi chybami, a ty chyby, které se ti na sobě nelíbí, odstraň, nebo je přijmi. Nezlob se na nikoho ani na celý svět, neboť lásku svou máš ve svých rukách a ve svém srdci. To, co vysíláš, to také se k tobě vrátí. Nezapomínej tedy na lásku, která ti byla dána, a hýčkej ji sám v sobě, nech ji růst, pak přijde láska do tvého života znenadání.

S láskou Raguel