kouzlo prstenu


Prsten asi netřeba představovat, ale s tímto šperkem je spojeno mnoho, a zdaleka to nejsou pověry. Šperk jako šperk, řeklo by se, ale tak to skutečně není. Prsten má své zvláštní kouzlo, nezdobí tedy jen ruku svého majitele.

Prsten by se měl volit nový, nepoužitý, neboť přilne k prvnímu majiteli, který ho nosí. Cokoliv se s prstýnkem stane, je určeno prvnímu majiteli. Ale probereme si vše důkladně, co vše se může stát. V každém případě platí - pokud máte prstýnek jakkoliv poškozen, nenoste ho. Přitahuje negativní energie kolem vás. Je to stejné, jako se vším poškozeným - oblečením, nádobím, vztahy... Ale zpět k našemu prstýnku.

Vypadne-li kamínek, značí to velké změny ve vašem životě. Něco z vašeho života odchází, aby něco jiného mohlo přijít. Pokud nosíte takovýto prsten, pak bráníte vstupu nového do svého života. Pokud schováte ho a nenosíte, pak se změny k lepšímu velice opozdí. A pokud si do něj necháte zasadit jiný kámen, nový, pak jste připraveni na změny ve svém životě.

Praskne-li vám prstýnek, pak záleží na mnoha faktorech, především, od koho prstýnek byl. To je asi nejdůležitější faktor. Pokud jste ho zdědili nebo ho máte od člověka, který již nežije, pak s vámi tento duch chce navázat spojení, něco vám vzkázat, prostě chce s vámi mluvit. Téma rozhovoru závisí na tom, jaké vztahy jste měli, dokud ještě žil jako člověk. Pokud byly vztahy dobré, pak vás chce před něčím varovat. Pokud byly špatné, pak žádá vaše odpuštění. Pokud stojíte na rozcestí a nevíte, jakým směrem se máte vydat, pak se s vámi chce spojit, aby vám ukázal cestu. Možná něco děláte ve svém životě špatně.

Dostali jste prstýnek od kamaráda či kamarádky? Pak byste se s ní nebo s ním měli spojit. Možná už není vaše přátelství tak pevné, a je třeba vyřešit něco, co mezi vámi stojí. Nebo potřebuje váš kamarád či kamarádka pomoc, a bojí se vám říci o pomoc.

Snubní prstýnek má zcela jiný význam, spíše hodně pozitivní, protože zlomení nebo samovolné poškození znamená, že vás nic a nikdo nerozdělí. Mnoho lidí si naopak myslí, že to značí blížící se konec manželství, ale tak to skutečně není.

Poslední, co se s prstýnkem může stát, je ztráta. Ztratíme ho, nebo nám ho někdo odcizí. Pokud nám ho odcizí, pak mnoho štěstí novému majiteli nepřinese. Je tam stopa zločinu, krádeže, prsten se dostane do obranné linie a škodí tomu, kdo nám ho ukradl. Ztráta prstýnku naopak značí, že už dosloužil, nemá v sobě žádnou sílu, tedy alespoň u nás, a někomu jinému prospěje. Stává se to, když někdo jiný potřebuje sílu našeho prstenu, naší vlastní sílu, a jinou cestou by ji nezískal.

A co darovaný prstýnek, tedy ten, který darujeme my sami? Koupit prstýnek je v dnešní době velice snadné, stačí znát velikost a vybrat si z nepřeberného množství, které je dostupné na trhu. Tím to ale určitě nekončí. Chceme, aby dobře sloužil tomu, komu ho darujeme, tak musíme prstýnek řádně připravit. Nejdůležitější je darovat ho s láskou. Můžete ho i zasvětit na štěstí, kdy ho položíte v blízkosti žluté svíčky a vůně, např. mateřídoušky. Volte sladší vůně, můžete zapálit vonnou tyčinku, jehlánek nebo tekutý kouř. Nechte svíčku dohořet, pak prstýnek vložte do krabičky nebo sáčku, a darujte při jakékoliv příležitosti.