kouzelná brož na ochranu


Již naši předkové byli velice chytří a vynalézaví. Měli mnoho schopností a často tyto schopnosti předávali nám, svým následovníkům. Časem zapomněli, proč některé věci dělali. Dělali je zcela automaticky, a přesto vše mělo svůj zvláštní význam.

Stejné je to i s broží. Jistě i vaše babička používala brož, třeba růži nebo jiné znamení. Nečinila tak však je pro parádu, to se až později vžilo pro všechny dívky a dámy. Činila tak zcela záměrně, a o tom si nyní povíme.

Za starých časů lidé používali na ochranu vše, co bylo účinné. Od hromniček proti bouřce po spony. Co je to vlastně spona? Je to spínací špendlík s okrasou.

Pokud se špendlík nosí hrotem nahoru, slouží pro ochranu. Jiné způsoby zde zmiňovat nebudu, přeci nechcete někomu vědomě ubližovat.

Pokud se nosí spínací špendlík směrem nahoru, chrání před černou magií, před uhranutím, prokletím. Kdysi se zdobil předměty blízké nositeli, aby nevypadal tak obyčejně. Pokud tedy máte pocit, že na vás někdo chce seslat něco zlého, pak využijte tuto maličkost, která vás ochrání. Můžete použít obyčejný spínací špendlík, připnutý blízko svému srdci, zapínáním nahoru, nebo zvolte brož, která se vám líbí.