kniha osudu


Každý člověk se rodí se svou knihou osudu. Obsahuje jeden popsaný list a zbytek listů je nepopsaných.

Na první straně je osnova, jakou si píší i spisovatelé. Jsou to body, které si duše vybrala před svým narozením. Je tam napsána láska a náš partner, o kterém naše duše ví, neboť setkala se s ním v minulých životech. Může to být naše polovina duše, ale nemusí. Dalším bodem je práce, nebo poslání, i toto jsme vykonávali v jednom z minulých životů a máme tedy k tomuto v tomto životě dojít. Těchto bodů je tu několik.

Nutno říci, že občas vidíme člověka a povíme si: "Já ho odněkud znám." A přesto jste se v tomto životě nemuseli potkat ani jednou. Přijdete na místo a povíte si: "Tady to znám, tento dům znám, toto místo znám. " Vybavíte si dokonce i něco, co zde již nestojí a přesto to tu stálo. Nikdy jste neviděli žádnou podobnou fotografii, nesetkali jste se s tímto místem, a přesto jste si jistí, že jste tam už byli. A právě toto místo jste si vybrali a napsali do knihy svého osudu, svého života.

Máme tedy jeden list, body, kterých máme dosáhnout, a naší duši, která si tuto knihu přinesla do současného života. Ale co dál? Jak máme dál pokračovat v této knize? Odpověď je jednoduchá. Zbytek máme ve svých rukách. Je jen na nás, jak naší knihu popíšeme. Řídíme si tedy částečně svůj vlastní osud.

Ke každému bodu jednoho dne dojdeme, ať dříve, nebo později. Ke každému bodu na první straně naší knihy vede tisíce cest, a je jen na nás, jakou z těchto cest se vydáme. Není napsáno, jakou cestu nakonec zvolíme, není ani napsáno, v kolika letech dojdeme k bodu, který si naše duše vytyčila.

Je třeba hledat a naplnit svůj osud. Třeba si naší lásku vezmeme, a třeba také ne. Třeba si vezme někoho jiného, a my jsme na řadě až později. Neznamená to, že máme sedět na zadečku a jen čekat. Znamená to, že se máme vydat jednou z cest, na které potkáme další a další lidi, až nakonec dojdeme do společného bodu, kde se setkáme.

Naším úkolem je najít a naplnit svůj osud, naším úkolem je jít stále za štěstím, překonávat překážky a zvolit si svou vlastní cestu.