kletba diamantu


Diamant je krásný kámen, který nese v sobě hodně tajemství. Existují na světě prokleté diamanty, které by nechtěl vlastnit nikdo. Přinášejí s sebou mnohé nehody, které si nelze nijak vysvětlit.

Diamant je přesto všechno moc krásný kámen, velice tvrdý, však také jeho název tomu napovídá - v překladu diamant znamená nezničitelný. A právě kletby vložené do diamantu jsou pak také nezničitelné, nelze je nijak odvolat, přesměrovat, rozpustit, ani odstranit. Je to nejmocnější artefakt na kletby. Zbavit se takovéto kletby lze jen jedním způsobem - musíte diamant darovat. Ale komu darovat zlo, kdo si ho opravdu zaslouží? Musí to být pozemský člověk. Nelze tedy darovat nepozemské bytosti, byť mnohé z vás jistě napadne, které bytosti bychom diamant mohli věnovat. S darováním prokletého diamantu tedy zbavíte se kletby, ale předáte jí dál. Také do jiných drahokamů a polodrahokamů může se vložit kletba pro určitého člověka, ale tam lze s touto kletbou pracovat a odstranit ji, aniž byste se vzdávali právě drahocenného kousku.

Nutno říci, že diamant má svou čarovnou moc, kdo vlastní prokletý diamant, nechce se ho jen tak vzdát, i když o této kletbě ví, nebo jen o ní přemýšlí. Přitahuje svou průzračností a dokonalostí. Nejnáchylnější na kletbu jsou pak diamanty neopracované, nevybroušení, neleptané, tedy čistě přírodní. Toto zesiluje mnohonásobně kletbu ukrytou v diamantu.

Naopak zcela bezpečný je briliant, což je diamant broušený do mnohostěnu, tam se kletba naopak nedá vložit vůbec