digitální detoxikace


Známe to jistě všichni. Žijeme v přetechnizované době, bez mobilu a počítače neuděláme ani ránu. Ráno se díváme na facebook, kontrolujeme emaily, telefon, zda je zapnutý. Někteří z nás mají emaily a facebook v mobilu.

Děti již neběhají venku, nehrají si s ostatními dětmi, jen sedí u počítačů nebo s mobilem v ruce. Neodkládají ho ani na záchodě. Chcete, aby něco udělali? Ale mami, teď je to napínavý, teď tu hru zastavit nemůžu. I my dospělí žijeme v uspěchané době, kdy si život bez těchto přístrojů nedokážeme představit. Ranní káva s mobilem v ruce, jen zkontrolovat, zda nám někdo něco nenapsal.

Jak jsme mohli žít bez těchto vymožeností?

Zcela jednoduše. Chodili jsme ven, sportovali jsme, bavili se s přáteli.

V těchto vymoženostech je spousta negativní energie, která nás zahlcuje, a díky ní se cítíme unavení, vyšťavení, vycucaní jako citrón. Nemáme na nic náladu, nálady se u nás střídají, jak aprílové počasí.

Pak je čas na digitální detoxikaci. Je dobré ji podstupovat alespoň jednou měsíčně, jednou týdně je to však lepší. Jistě mnozí z vás mají někdy volno, nepracují. Vypněte tedy tyto přístroje na dobu 24 hodin, nezapínejte je a vyrazte ven do přírody. Detoxikujete svou duši i své tělo od negativních energií a bude vám lépe.