člověk míní, a Bůh mění


Moc dlouho jsem si plánovala dovolenou právě na tyto dny, aniž bych věděla, kam mě osud zavane. Když přišlo pozvání na svatbu, od dlouholeté klientky, měla jsem pocit, že je to přesně to, co jsem měla zažít. Ale Bůh tomu chtěl jinak, což jsem ani já nevěděla. Neptala jsem se andílků, jen měla divný pocit. Možná z cesty, že opět uvidím Ameriku... Vše se ale nakonec odvíjelo zcela jinak a já děkuji Bohu.

Někdo mohl by si říci, co je na tom dobrého, když těšíte se na něco, co vlastně neproběhne. Svatba byla prý velkolepá, pár foteček jsem obdržela. Ale let musela jsem zrušit, neboť před 12 lety dala jsem jiné slovo, a to bylo třeba nyní dodržet.

Místo svatby pohřeb a ještě vyplašení zloděje.

Tak to někdy chodí, lidé se rodí a umírají. Takový je koloběh života. Když jsem pana Broňu poznala, byl to smutný člověk s velkým srdcem. Po smrti manželky prodíral se sám životem, a já jsem byla ráda, že jsem jeho jiskřičkou. Jeho úsměv byl vždy k nezaplacení. Řešili jsme společně mnoho věcí, a rok zpět byl hodně smutný. Neuměl si představit, že odejde z tohoto světa a nikdo ho nevyprovodí. Tehdy slíbila jsem mu, že se o něho postarám i po jeho odchodu za andílky. A tak se také stalo. Den před odletem vydechl naposledy. Místo přípravy na radostnou svatbu připravovala jsem tohoto človíčka na jeho poslední cestu. Bůh je mi svědkem, že jsem to pro něho udělala ráda.

Chtěla bych vzdát hold tomuto človíčku, v srdci milého a upřímného, i když jeho srdíčko bylo zasaženo nejednou těžkou ranou, vždy se se životem pral, až do samého konce svého. Budiž mu země lehká.

A co ten zloděj? V den, kdy měla jsem být pryč, vyplašili jsme zloděje, který jistě by řádil, pokud by dům zůstal prázdný. Ne, nelitovala bych žádného majetku, protože jsou to jen věci, i když tu mám pár věcí, na kterých mi opravdu záleží, kteří jsou od vás, mých milých klientů, ale jsou to jen věci. A věci si nahoru neodneseme, odneseme si tam vzpomínky, zážitky, radosti, které jsme zažili. Tam bolest z nás spadne. Přesto děkuji andílkům za tuto prozřetelnost a ochranu. Oni vždy vědí, co je pro nás nejlepší, i když my si někdy myslíme pravý opak.