cesta k vlastnímu erbu


Mnoho z vás ptá se mě, jak získat lze erb nebo osobní znak, který mám. Cesta není tak dlouhá, jak by se mohlo zdát. Má cesta trvala 2 měsíce a jelikož se mě často ptáte na toto, poskytnu vám návod, jak ho můžete získat i vy.

Nejprve je třeba zvolit, co byste chtěli tímto znakem vyjádřit. Nelze nechat si udělat jakýkoliv erb nebo znak, je třeba, aby vás vystihoval - váš rod (pokud je slavný), nebo vaši práci. Já zvolila duchovní poradenství, jako symbol svého znaku.

Pokud toto máte vybráno, je třeba zjistit na české genealogické a heraldické společnosti, zda vám takový znak schválí. Pokud ano, máte zpoloviny vyhráno.

Pak následující kroky musí mířit k akademickému malíři, já zvolila malíře z této ČGHSP, přeci jen je zde jistota, že vám následný znak uznají a zaregistrují.

Měla jsem představu, volila jsem královské barvy - tedy červenou a žlutou. Musíte vědět, co by měl znak obsahovat, a mít určitou představu o jeho podobě. Ne vše vám bude schváleno, s tím je třeba počítat. Je třeba připojit i popis ke každému symbolu na znaku.

Když máte znak nakreslený, zbývá jen si ho registrovat, získat na něj výlučné užívací právo, a je to. Dostanete registrační číslo vašeho znaku a můžete ho začít libovolně používat. Na váš znak budou se pochopitelně vztahovat autorská práva.