automatické písmo a duchové


Jde automatickému písmu naučit? Automatické písmo používá se často při spojení s duchy, neboť tento kanál je velice bezpečný a není tak široký, jako třeba kanál přes spiritistickou tabulku, který má velikou rozsáhlost a dokáže do našeho světa přivolat nejen ducha, se kterým chceme mluvit, ale také mnohem horší spiritistická stvoření.

Automatickému písmu dá se postupem času skutečně naučit, nemusejí se žádat duchové, aby nás to naučili. Člověk, který chce tento kanál využívat, měl by být psychicky naprosto vyrovnaný a měl by umět rozpoznat hranici mezi svými myšlenkami a vhledy od duchů. Tato hranice je velice tenká, a ne každý člověk dokáže odpoutat se od svých vlastních myšlenek. K tomu zpočátku může pomoci meditační techniky na zklidnění duše, na vyčištění myšlenek a otevření tohoto kanálu. Pochopitelně lze automatické písmo krásně využít i pro přijímání rad od andílků, ale u těch jsou mnohem lepší techniky, než je právě automatické písmo. Tedy zůstaneme pouze u duchů.

Někdy se ptáme na otázku a odpověď buď známe, nebo si myslíme, že ji známe, nebo si prostě můžeme podsunout do tohoto příjmu to, co bychom chtěli. Mohou se zde promítat také naše obavy, které se dají krásně překreslit na krásné odpovědi. Na to by si člověk měl dát veliký pozor, a proto jsou meditační techniky podle mě velice důležité. Je třeba dostat se do vědomí alfa, kdy nejsme zcela při vědomí, ale kdy ani nespíme, kdy necháváme plout v hlavě to, co k nám přichází. Naše ruka pak píše sama, aniž bychom tyto myšlenky měli my sami.

Pokud zvládnete meditační techniky, a naučíte se se svou myslí pracovat, pak můžete přistoupit k automatickému písmu. Nespěchejte. Nemusíte zachytit v prvních dnech vůbec nic. Zapalte si bílou svíčku (nebo fialovou), uchopte tužku (nejlépe obyčejnou - ta je ze dřeva a je tam spojení mnohem větší než s propiskou ☺), a dívejte se chvíli do plamene. Pozorujte ho, zkuste se podívat přímo do jeho středu - takto si můžete navodit to správné spojení. Pozvěte ducha, se kterým si chcete promluvit. Oslovte ho jménem, které používal za svého života - můžete i přezdívkou, pokud ji používal více než své jméno. Počkejte. Až bude přítomen, zvětší se vám plamen svíčky. Nedívejte se na papír před sebou, ani na tužku v ruce, zkuste se dívat do středu svíčky a položte mu otázku. Tužku držte kolmo k papíru, jako byste chtěli psát.

Jsou dvě techniky automatického písma - buď se vám povede, aby duch vedl vaší ruku, a to je trošku složitější technika, kterou se časem naučíte, pokud to budete trénovat, nebo ho necháte, aby se s vámi spojil telepaticky, a pak vaše ruka začne psát to, co vám vámi přivolaný duch diktuje.