anomálie a věda


Někdy člověk musí udělat rozhodnutí, které je velice složité.

Narodila jsem se s pár anomáliemi ve svém těle, které jsem přijala vždy s grácií a pokorou. Vše má vždy svůj význam i účel, a tak ani jsem nepídila nikdy po tom, proč tomu tak je. To, co nelze změnit, je třeba nechat tak, jak to je.

Proto posledních pár let velice přemýšlím o životě i smrti. Ne, nemyslím sebevraždu, miluji svůj život, ale člověk by se měl rozhodnout, co bude po smrti s jeho tělesnou schránkou. Někteří přemýšlí o spálení těla, někteří o pohřbení do země. Toto by si měl člověk už za života ujasnit.

Lidé věřící spíše volí pohřbívání do země, s mincí v ruce, aby byli přijati do Nebeského království. I já jsem takové naložení se svým tělem vždy si představovala. Ale jak často o tom přemýšlím, tak jsem se rozhodla věnovat své tělo na vědecké účely. Přeji jen není zbabělé pomoci vědě, spíše naopak. Třeba se pak najde způsob pomoci lidem, kteří se narodili se stejnými vnitřními vadami jako já.

Na vše se jednoho dne najde lék, způsob operace nebo cokoliv jiného. A já ráda budu součástí léčby pro ostatní. Až přijde můj čas.