andělské zvonky


Tato krásná květina, která většinou kvete bíle, je velice krásnou ozdobou zahrad. Málokdo však ví, že se jí říká andělské zvonky, a to opravdu právem.

Je zasvěcená andělu jménem Frenumiel. Je andělem štěstí, také ho můžete spatřit kolem těchto krásných květin. Frenumiel je sněhově bílý anděl, s nádherně blankytnýma očima, vlásky mu září jako slunce.

Traduje se, pokud ho přivoláte k těmto zvonkům, že do nich vloží svou energii a sílu, a po utrhnutí a usušení květu může pomoci splnit to, po čem nejvíce toužíte. Musíte květ ale utrhnout již s myšlenkou Vašeho přání, dát do něj co nejvíce lásky. Péče o ně není zase tak náročná. Mají rády hodně vody, zvláště pravidelnou zálivku dešťovou vodou. Nepohrdnou ani vodou z hadice, tedy užitkovou vodou. Je dobré je na jaře, než nasadí stvoly, pohnojit drožďovou vodou s trochou skořápek z vajíčka. Druhé hnojení se dělá po odkvětu.

Na lásku utrhněte jeden květ, na zdraví 5 květů a na prosperitu 8 květů. Následně je usušte na vzduchu a vložte do plátěného váčku, můžete přidat také minerál pro účel přání, a noste u sebe.