Ach, ty ženy!


Žena nikdy ví, co chce, a nepřestane, dokud to nedostane. Staré přísloví asi pravdivé, ale my se soustředíme na to, co by ženy chtěly a nechtěly, a to zvláště ve vztazích. Každý muž je jiný, a my ženy pochopitelně chceme být šťastné a milované. A tak hledáme, dokud nenalezneme. Se kterými muži se můžeme setkat? Vybírám z vašich životů, se kterými muži se potýkáte, ať již vhodnými nebo nevhodnými pro partnerství. Vybrala jsem 15 charakteristik mužů, se kterými se na mě obracíte nejčastěji.

NARCISTA

Všichni známe pověst o Narcisu, který jednoho dne viděl svůj odraz ve vodě a zamiloval se sám do sebe. Tací muži také mezi námi jsou. Tento člověk myslí jen na sebe, věnuje se sobě. Pokud něco chceme, tak to nejde, hlavně že utrácí za své koníčky, za svou parádu, ale nám nekoupí ani růžičku. Takového muže přeci vedle sebe nechceme. Nechceme hrát druhé housle, a i když tento muž nebývá nevěrný, vlastně nás podvádí sám se sebou.

PERFEKCIONISTA

Tento muž hledá dokonalost, přetvořuje si nás k obrazu svému, ale nemáme vedle něj sílu volně dýchat. Chce nás mít krásné, usměvavé, bez starostí, na druhou stranu vyžaduje doma naprostou čistotu, dráždí ho i sebemenší smítko na zemi, ale sám by se pro něj nesehnul. Má přeci nás, služky a milenky v jedné osobě. Vztah s tímto člověkem je o přetvařování, protože vždy musí být po jeho, a to zase nikdy není po našem. Není to o vztahu, na vztah musí být dva, ale v takovémto vztahu je pouze on, dokonalost, pak dlouho nic a pak teprve my.

MLUVKA

S tímto člověkem nikdy nevíme, na čem jsme. Rád si přibarvuje pravdu tak, aby byl ten nejlepší on. Rád se vychloubá a chlubí i tím, co v životě nedokázal, ale podá vám to tak, jako by to dokázal on sám. Ani v posteli to není růžové, neboť má potřebu i při milování stále se ujišťovat, že je výkonný, skvělý, že se vám to s ním líbí, že jeho "nádobíčko" je velké, které jste nikdy neviděla. Prostě přehání a ujišťuje se o své dokonalosti v každém okamžiku.

VZTAHOVÉ DÍTĚ

Tento partner rád myslí na bývalou partnerku, srovnává vám s ní, stále slyší: ona by to udělala takhle, tohle by nikdy neudělala... Stále bývalá partnerka nevědomě zasahuje tedy do vašeho vztahu. V horším případě se s bývalou partnerkou často stýká, zve jí k vám domů, nebo s ní tráví většinu svého volného času. Je jen otázkou času, kdy jí dá přednost před vámi. Do vztahu je přistupovat s čistým štítem, s uzavřenou minulostí, a to by měl váš partner pochopit, pokud o vás nechce přijít. Něco jiného nastává, pokud dochází k vám bývalá partnerka vašeho partnera, jste přáteli a na této hranici to zůstává. Pak na tom není nic špatného, nemyslí na ní jako na bývalou partnerku, nesrovná vás s ní, ale to už je zase jiný typ muže a vztahu.

LAKOMEC

Je to člověk, který disponuje nejen se svými penězi, ale také s vašimi. Problém je v tom, že vše platíte jen vy samy, a nikdy vám nic nekoupí. Jeho peníze jsou pro vás tabu, ale rád rozhazuje ty vaše. Pokud vám už něco koupí, chce to posléze zaplatit. Od takového člověka dejte co nejdříve ruce pryč, protože až vám vaše zdroje dojdou, poohlédne se jinde, kde se bude opět sypat.

MILOVNÍK

Sex s tímto člověkem můžete mít kdekoliv a kdykoliv, má to rád často, a je třeba, abyste mu po této stránce stačily. Většinou mívá více partnerek, protože jedna ho nedokáže uspokojit. Nevěrný tedy není proto, že by hledal někde jinde, nebo hledal vzrušení a dobrodružství, ale proto, že potřebuje být sexuálně uspokojen. Pokud mu stačíte, pak získáte naprosto věrného partnera, pokud mu nestačíte, pak počítejte s nevěrami. Pokud sex nepotřebujete tak často, pak se poohlédněte po někom, kdo bude mít stejnou sexuální potřebu jako vy.

MAMÁNEK

Tento muž je zvyklý na domácí komfort, je zvyklý mít navařeno a uklizeno a vlastně nic nedělat. Nechá vás starat se o výdaje, ale i o nákupy a vše s tím spojené. Můžete slýchat, že maminka vaří lépe, má vždy naklizeno, neomezuje ho tak jako vy (a to tehdy, když ho vlastně v ničem neomezujete). Byl zvyklý bydlet dlouho s rodiči, někdy až do středního veku a déle a o nic se nestarat. V tomto partnerovi tedy získáváte malé dítě, o které se musíte starat, nahrazujete mu maminku, a tak vás také bere - ne jako partnerku, ale jako maminku, která se o něj stará. Postavit ho před zodpovědnost je téměř nadlidský úkol. Bývá také hodně nezodpovědný, tedy pro vztah takový člověk příliš ideální není, pokud ovšem nejste samy mateřský typ.

DOBRODRUH

Tohoto člověka k sobě jen tak nepřipoutáte Přijede, užije si, možná vám vybílí lednici, přespí a zase táhne dál. Hledá každý den nová dobrodružství, pokud ale najde slepičku, která mu to toleruje, parazituje na ní do doby, než jí to přestane bavit nebo než pozná, že vlastně ani tak netouží po lásce s ní, ale po plném komfortu. Většinou neinvestuje ani své vlastní peníze do vaší domácnosti, ale nechává se vyživovat. V sexu to také není nejrůžovější, v lepším případě sex proběhne, protože to je to, co on dává milostivě na oplátku, nebo neproběhne a vymlouvá se, že sice se mu líbíte, ale jeho hlava prostě poručit jeho penisu nedokáže, aby s ním něco bylo i v té posteli.

ZÁVISLÁK

Je to člověk, který stále má mobil v ruce, i na schůzce, stále si s někým píše, a v tom případě určitě nejste jediné, s kým by se rád setkal i intimně. Posílání smajlíků je na minutovém pořádku. Může také sledovat porno na netu, na tom by nebylo nic divného, pokud by to nedělal tajně, když spíte, nebo když nejste doma. Má raději virtuální sex nebo dobrodružství a s tím spojený sex s neznámými dívkami. Dalo by se to přiřadit k nemoci, protože bez telefonu nebo noťasu nemůže ani chvíli být. Možná vás mrzí, že přijdete k rodičům na návštěvu, a on nepustí telefon z ruky ani při jídle. Odnaučit ho to bude složitější, zvláště proto, že většinou o sex s vámi ani tak nestojí.

ŽÁRLIVEC

Žárlivost patří do každého vztahu, ale musí se jednat o zdravou žárlivost. Žárlivec je přítěží, neustále slýcháte otázky: Kam jdeš? Kdy přijdeš? Kde jsi byla? S kým jsi tam byla? Co jsi tam dělala? ... Může také docházet k tomu, že vás bude sledovat, prohlížet mobil, číst komunikaci i s kamarádkami, aby našel jedinou záminku pro to, aby jeho žárlivost byla potvrzená. Takový člověk má velice nízké sebevědomí, nevěří vám ani vašemu vztahu, stále mu v hlavě probíhají scénáře, jak si to rozdáváte s někým jiným. Jeho otázky nepříjemně působí na vaší psychiku. Ale nejste to vy, kdo by měl na sobě pracovat, ale právě váš partner. Toto se nedá dlouhodobě vydržet, a dochází k rozpadu vztahu.

BOJÁCNÍČEK

Tento partner se bojí jít téměř do všeho neznámého, má rád své jistoty, bojí se třeba i vstoupit s vámi do vztahu, protože se bojí zklamání a faktu, že jednoho dne ho můžete opustit. Pokud již s takovým partnerem jste, pak má rád jistoty, vy jste jeho jistota, a nerad něco mění. Asi ho nepřinutíte, aby udělal něco nečekaného, na jednu stranu dobrý, víte, že jste jediná, že se na něj můžete spolehnout, na druhou stranu ale i jen pomyšlení na večeři při svíčkách mu činí velké trauma, pokud na to není zvyklý. Prostě zvyk je železná košile, sex bývá většinou nudný, monotónní, bez špetky fantazie. Fantazii u tohoto člověka nečekejte, stojí pevně nohama na zemi, a jakoukoliv změnu odmítá.

ŽENÁČ

Ženáč je kapitola sama pro sebe. Některé z nás žen vzrušuje představa, že si to rozdáme s ženáčem, ale problém nastává, pokud se do takového člověka zamilujete. Mnohdy dochází k tomu, že zůstanete vždy jen milenkou, chvílemi rozptýlení. Většinou takový člověk hledá to, co doma nemá, tedy pochopení nebo komunikaci. V ojedinělých případech se může stát, že se pro vás nakonec rozhodne, ale to se do vás musí po uši zamilovat. Ani pak ale nemáte jistotu, zvláště pokud hrají v jeho vztahu roli děti nebo majetek, že nebudete čekat několik let, než opustí stávající partnerku a rozhodne se definitivně pro vás. Zde je třeba sledovat signály. Pokud si udělá na vás čas, kdy vy potřebujete nebo chcete, pak se vám může skutečně poštěstit získat takového člověka pro vztah. Pokud však přichází jen ve chvíli, kdy on sám chce, a když potřebujete, tak pro vás zde není, pak je nejlepší dát od takového člověka ruce pryč, protože zůstanete pouze milenkami, až do doby, kdy se vás zcela nabaží.

SAMOROST

Je to člověk, který si nejraději dělá vše sám a po svém. Na jednu stranu se umí rozdat, na druhou stranu umí být ale také pěkně zatvrzelý až zlý. Chce stále někomu radit, vše ví nejlépe a nenechá si v žádném případě poradit. Neuznává názory druhých lidí, je ty své. Pokud však víte jak na něj, chválíte ho, říkáte mu, že nikdo jiný by to neudělal lépe než on, pak je to milionový člověk, který udělá vše pro to, abyste byly spokojené.

DOBROSRDEČNÝ

Pro dnešní svět je velice hodný, a často se mu to nevyplácí. Rozdal by se pro nás, ale i pro ostatní. Bývá věrný, ale málo času nám věnuje, protože má potřebu pomáhat také ostatním. Pomáhá každému bez rozdílu. Nerozezná toho, kdo ho jen využívá, a proto mu musíme trošku pomoci, aby nenaletěl a nemrzelo ho to. Zde platí přísloví - čiň čertu dobře, peklem se ti odmění. Na druhou stranu se s takovým partnerem dá pracovat, otevřít mu oči, proto není nutné se ho hned vzdávat, spíše ho podpořit a ukázat mu také to, jací lidé dokážou být. Pokud prozře, je to partner k nezaplacení.

VYZRÁLÝ

Tento muž je připraven do vztahu, nechává nám potřebnou svobodu, podporuje nás. Je rád v naší společnosti, naslouchá nám a dokáže mluvit o svých radostech, i starostech. Nic před námi neskrývá. Dokáže nás vyslechnout, pohladit v pravé chvíli. Záleží mu na našem štěstí, rád nám plní naše přání. Tento muž je ideální do vztahu.