7 úrovní


Tak, jako Země má spoustu vrstev, tak i Nebe a Peklo má úrovně, není to jako v pohádce, kdy vidíte Ráj nebo Peklo s čerty. Pohádkoví čerti jsou vesměs miloučtí, proti skutečným obyvatelům Pekla.

7 úrovní Nebe - o těch jsem už psala několikrát, patří k nim i očistec, a i Peklo má 7 úrovní a velký černočervený trůn, na kterém sedí Satan, Lucifer - je jedno, jak se mu bude říkat, je to stejný padlý anděl, který byl vyhnán z ráje, protože se nechtěl poklonit ani Bohu, ani Adamovi.

Mezi těmito úrovněmi, stejně jako v Nebi, je mezipeklí. To slouží k týrání hříšníků, tam přichází zlé duše. Samotné peklo slouží pouze Pekelníkům, chcete-li čertům, démonům. Mezipeklí tedy je rozděleno podle hříchů. Menší hříšníci se dostanou pouze do první úrovně, kde jsou ohnivá lože, kdežto duše vrahů a tyranů se dostávají do posledního mezipeklí. Tam jsou připraveny nejen kotle, ale také komory plné jedu a velké mlýny, můžeme si je představit jako obrovské mlýnky na maso, do kterých se dávají ti nejhorší hříšníci, kdy mučení těchto duší trvá velice dlouho. Smrt je proti tomu procházka růžovým sadem. Tato muka jsou strašná a nekonečná.

To, že duše nedokáže cítit bolest, není tak docela pravda. Už ve chvíli, kdy člověka bolí duše, je hrozné, ale není to nic proti tomuto utrpení. Představit si to můžeme, jako by vás bolely zuby, žaludek a celé břicho, a to znásobte aspoň milionkrát. Z této bolesti není cesty ven, neexistují žádné tišící léky, prostě je zde jen bolest a utrpení.

Popsat všechny úrovně by bylo na dlouhé povídání, průběžně Vám vždy představím úrovně i meziúrovně Nebe i Pekla. Je to však jen pro silné povahy.